şükela:  tümü | bugün soru sor
247 entry daha
  • `:(bkz: #85385245)` izmir için toparlanma vakti.
  • psikolojiden anlayan suserlar bana yardımcı olursa sevinirim.

yaklaşık 6 ay önce yoğun bir depresyon atağından sonra psikiyatriste gittim ve bana majör depresyon diyerek citoles ve zestat verdi sonraki gidişlerimde anksiyete problemimden de bahsettiğimde citoles'i paxil ile değiştirdi.

neyse konumuz ilaçlar değil de. majör depresyonda kronik ve oldukça uzun süren bir depresyon dönemi olduğunu biliyorum fakat benim sorunum şu ki: senede en az 1 defa depresyon dönemleri geçiriyorum (şu anda olduğu gibi) ama benim depresyonlar kısa sürüyor. bir kaç gün bilemedin 1 hafta. ve bu depresyonlar genelde büyük bir coşkunluk ve taşkınlık dönemi, kendini tanrı/önder hissetmelerden sonra oluyor. bu taşkınlık dönemi çok uzun bazen aylar sürüyor ve bu dönemi illaki kısa bir depresyon dönemi takip ediyor. yani majör depresyondaki gibi depresyonun hayat tarzı olması gibi bir durum söz konusu değil. iki ucu boklu değnek gibi düşünün beni.

not: biliyorum bipolar bozukluk denen şeyden haberim var. fakat doktorum bana ''bipolar değilsin tüm semptromları uymuyor'' dedi. fakat doktora son gidişimden bu yana iki uç arasındaki keskinlik çok daha arttı bunu da peşinen söyleyim. majör depresif olduğumu da pek zannetmiyorum yukarıda dediğim gibi depresyonun çok uzun süreli ve kronik hayat tarzı olması gibi bir durumda yok. iki arada bir derede kaldım şimdi ben neyim?
3 entry daha