şükela:  tümü | bugün soru sor
  • son zamanların trendi olmaya başlayan ev hanımlarının ve öğrenci kardeşlerimizin yeni umudu. karşıma sık sık çıkmaya başladı. birkaç arkadaşım bu işi kovalayarak küçük paralar kazandığını bahsetti. ama biraz inceleyince tüm sitelerin dolandırıcığı gibi durduğunu görüyorsunuz.
  • olabilecek bir şey. çok da şey yapmamak lazım
  • öğrenciyken bu işi biraz yapmıştım.
    yaklaşık 20-30 makale yazdım şimdi o yazılar yayımlanmış mıdır, nerededir, ne yapıyordur bilemem ama 20 tl kazanmıştım galiba *. ne kadar kazanacağınız biraz da sizin işverenle anlaşmanıza bağlı. kelime sayısı arttıkça kazancınız da artıyor. siz bu hafta şu kadar konu hakkında, şu kadar kelimelik yazmak istiyorum diye seçebiliyorsunuz ama şimdi belki değişmiştir bilemiyorum.
    benimki dolandırıcı çıkmadı çok şükür, parayı şu gün yatırıyorum deyip yatırmıştı.
    ama bu iş gerçekten kafa yormanız ve ciddi zaman ayırmanız gereken bir iş ve aldığınız ücret çok komik bir rakam.
    yine de ihtiyacı olanlar ve evden çıkmadan çalışmak isteyenler için güzel bir imkan.
  • sadece ofis programlarını kullanacak kadar mahir olan bir bilgisayar ile para internetten para kazanabileceğiniz tek yöntemdir.

yapmanız gereken şey müşterilerin arz ettiği konularda makale yazarak satmaktır. makaleleriniz %100 özgün, 300 kelime üzerinde ve okunurken kullanıcıyı sıkmayacak şekilde olmalıdır.

eğer “ben nereden müşteri bulayım, o işlerle uğraşamam” diyorsanız (bkz: scorum) tarzı sistemlerden para kazanabilirsiniz. bu sistemlerde yazdığınız her makale karşılığında bir çeşit kripto para olan (bkz: scr) isimli kripto parayı kazanırsınız. bu işe makale yazarak yapılan kripto para madenciliği de denilebilir.

özellikle bu sistemlerde makale yazarak para kazanma işini öğrenmek için de link verilen yazıya gidebilirsiniz.