şükela:  tümü | bugün
 • onemli ki$ilerin arabalarini kullanan meslek erbabi.
 • hanımefendi diyelim bu sabah pek suratsız, pek karamsar; “unutulmuş birer birer, eski dostlar” makamında, sarsmadan, rasttan kullanacaksın arabayı. beyefendiyi fitness merkezinden aldın veyahut, cayır cayır yanıyor kasları... “gönül harareti sönmez şerabı kevserle” diye buselik makamında boğaz yolundan süreceksin yalıya. küçük yaramazı okula götürürken tepene çıkmasın istiyorsan hüseyni, konkende ütülünce tansiyonu beter azan büyük hanımı eve taşırken nihavend, beyefendinin sonradan görme şişgöbek ortağını havaalanına taşırken, alçakgönüllü olamasa da az edepli dursun diye hicaz… pek kahırlı meslek bu makam şöförlüğü nitekim. insan her daim de ölçülü duramaz, hadi durdu diyelim her vakit de ölçüyü tutturamaz ki!
 • eğer ki birisine baddua edecekseniz makam şoförü olması için edin, allah onun belasını verecektir. gecesi gündüzü , haftasonu, bayram tatili olmaz. üçkuruş paraya patronun bütün sülelasi tepe tepe kullanır. birinin işi olmadı gün mutlaka diğerinin olur.
 • kamusal alana makam şoförünün katkılarını konu alan kısa belgesel film
 • makamı ve adamına göre şoförünün de o makamın tüm forslarını veren bir şoförlük tipidir. eğer karaktersiz sevilmeyen bir adamın şoförü olursanız, emin olun şirkette ona yapılan türlü soysuzlukları size de yaparlar. ama babacan bir adama denk gelirseniz, bugüne kadar yaşadığınız hayatı unutun! şirketteki bir çok müdürün bile size gelip , yalaklandığını görebilirsiniz. kocaman uluslararası şirkette çalışırken , birim müdürünün genel müdür şoföründen fırça yediğine bizzat şahit olmuşluğum var :) adam da elma iri taşak olunca, arabanı öyle bir daha çekme diye fırça da kayar ,orada çıkarıp da kayar. seçim yine kendisinde.
 • günümüzün ve son dönem ülkemizi yönetenlerin de büyük çabalarıyla parlayan meslek grubudur. yıllarca hakkettiği saygıyı görmeyen bu meslek grubu sunduğu kariyer imkanlarıyla insana bambaşka dünyalar sunabilir.

  doğru kişiye makam şoförü olursanız bu ülkede bakan danışmanı, milletvekili hatta bakan bile olabilirsiniz.
 • gerçek anlamda makam şoförü, makamının sağ kolu hatta her şeyi olduğu bir meslektir. tabi layıkıyla yapıldığında.

  türkiye'de hakkı tam olarak verilmese de eğitimli kişiler bu işi yaptığında gerçekten hakettiği konuma gelecek olan bir meslek.

  (bkz: ileri sürüş teknikleri)