şükela:  tümü | bugün soru sor
  • son zamanlarda da bu moda. facebook-twitter'da, üç beş kişi memleketlisi bilmemkimi makamında ziyaret ediyor, eskiden siklemediği adama abi çekiyor beyefendi çekiyor, adam da kendini 1 yılda başbakan sanıyor.

    genelde vekil danışmanları bu durumda. lan o adam orda ofisboy muamelesi görüyor, tabi sen allahın platosundan gidince sana tony blair gibi görünüyor. zaten bunlar yanlarına gidince dravdan bi iki hikaye, telefon çevirirler, sen de vah amınakoyim istikamet burdan beyaz saray dersin. çoğu açtır.

    yalnız bu ziyaretçiler tam komedi. 120 yıldır giymediği takımı giyip emanet gibi, göbeği kapanmıyor kolları ermiyor, ceketi ilikliyor iki tarafı kavuşmuyor, gömlek desen ekmek teknesi'ndeki kirli'nin kazağı.

    fotolar çekiliyor, sonra memlekete dönülüyor, ya abi benim şuyumu buyumu şurda işe soksak abim emrin var mı abim? oluyor. lakin ki makam abisini kimse ziklemiyor, hep hüzün :(((((
  • kamuda son yılların popüler olayı. birisi yeni bir göreve atanır sonra o şehirdeki ne kadar kelli felli adamlar varsa hepsi makamında ziyaretlere başlar. sonra iade-i ziyaretler olur. sosyal medya paylaşımları yaparlar, hasbihalde bulunurlar falan.. böyle böyle 3 ay falan makamında ziyaretler sürer.
    (bkz: körler sağırlar birbirini ağırlar)