• üzerine ip sarılan parça. ayrıca alay anlamına da gelir.
  • bir bar adı
  • kamis ile balik tutarken, misinanin uzerine sarildigi parca
  • hoş muhabbetlerin döndüğü, hoş insanlarla tanıştığım bir internet cafe. genel olarak pis gözükmesine rağmen samimi bir mekandır.
  • hint mitolojisine ait, kaplumbaga ve timsah arasi bir hayvan.
  • her fizikçinin ortak fetişi. asansöre falan asarlar bunu ivme hesaplarlar.
  • türkiye gerçeği ... toplamı 82 dakikadan oluşan albümün 32 dakikasını ata demirer'in stand up şeklindeki konuşmaları , 15 dakikasını stüdyoda geçen konuşmalar , gerisini de şarkılar oluşturuyormuş. teknoloji geliştiği için arabesk müziğinde sözlerin değiştiğine inanılması sonucu bu müziği ti'ye alan bir albüm yapmış . 7 mart'ta piyasaya çıkacak albümün tv'lerde yayınlanan ilk klip parçası için (bkz: kontör at sevgilim).
  • playlist'i şu şekilde olan sanat eseri*

01. niyazi gül'le kurbaga hayvani (2:49)
    02. minik kurbaga (4:01)
    03. müslüm baba belgesel (1:10)
    04. araknafobia (3:08)
    05. dündar abi anlatiyor (1:18)
    06. dana dana (3:03)
    07. kontör at sevgilim (3:33)
    08. deli kaptan (maviler) (1:37)
    09. çayci remzi (4:05)
    10. kenya bozlagi (3:19)
    11. gülbahar (4:44)
    12. pamuk ve 7 cüceler (2:16)
    13. cüceler (3:14)
    14. truva'nin kara kutusu (2:39)
    15. truva (2:49)
    16. entelli bamya (3:39)
    17. büklüm büklüm (4:54)
    18. kurbaga remix (3:48)
    19. mutfak kayitlari (14:14)
  • ata demirer in beklenen özlenen albümü. ntv de konuk olarak katıldığı bir programda, gayet samimi bir edayla "benim için albümün ticari başarısı hiç önem taşımıyor, ben bu albumün mümkün olduğu kadar fazla kişiye ulaşmasını hedefliyorum" diyip, albüme 10 milyon tl (10 ytl) fiyat çakıp piyasaya sürerek tutarsız bir tutum sergilemiştir. kardeşim ne gerek var o kadar şık ve süslü kapağa kitapçığa? önemli olan içerik değil mi?
    düşür maliyeti sat 6 milyondan. şimdi bana 6 veren 10 da verir deme... korsan almış yürümüş memlekette, ayrıca internetten indir bas cd ye metodu var. cd writer 60 dolar, cd 500 bin tl, adsl nerdeyse bedava olacak.
    güzel albüm olmuş ayrı mevzuu...
hesabın var mı? giriş yap