şükela:  tümü | bugün
 • 23-25 eylül 2016 arasında sirkeci garı'nda düzenlenecek festival. makarna lütfen gibi küçük, butik makarnacılardan ihracat şampiyonu makarnacılara ve hatta yağcılar sosçular mutfak okulları filan baya geniş çapta bir katılım olacak gibi gözüküyor. ilk defa yapılacak. biletleri satışa çıkmış. makarnafestivali.com da sitesi
 • heyecanla beklediğimiz festival. öğrencilerin yoğun ilgi göstermesini bekliyorlarmış, malum öğrenci evinin demirbaşı makarnadır.
 • gidenlerden aldığım duyumları aktarıyorum:

  - festival denen yerde 5 tane stand varmış, hepsinin makarnası da birbirinden kötüymüş.
  - saat 3-7 arası bilet alınmasına rağmen saat daha 5 olmadan bazı standlarda makarna bidmiş.
  - bir stand makarnaları parayla satıyomuş.

  sonuç olarak gitmeyi düşünen varsa gitmesin. evde yapın burgu makarnanızı, ketçap mayonezle gömün. burgu yapın yalnız. burgu önemli.
 • makarna yiyemeden döndüğüm organizasyon.
  fekat şükür ki 10 dakika beklediğim (ne piştiğini görmek zor) kuyruk sigara böreği kuyruğu çıktı da ağzıma kürdanla bir minik börek atıp, başka kuyruklara koşabildim.

  adına festival demeleri mi, ortada gerçekten 5-6 stand olması mı (bunlardan bazıları peynir, biri de sigara böreği standı) yoksa iki çatallık tadım makarnası yiyebilmek için kuyrukta 15 dakika bekleyip, makarnanın biz alamadan bitmesi mi daha skandal karar veremedim.

  bir organizasyona festival gibi büyük bir isim verip, bu festivali(!) aylar öncesinden her yerden duyuruyorsan, tek bilindik markanın arbella olduğu iki stand ile bu işin altından kalkmayı hedefliyorsan, evet bu bir rezillik.

  kahve festivali, canımsın.
 • aşırı rezil bir organizasyondu. 3 adet makarna standı vardı ve onda da metrelerce kuyruk vardı. arbella standındaki adam o kadar sıra bekleyen kalabalığa daha festivalin bitmesine 3 saat kala "stantta makarna kalmadı, 1 saat sonra gelin helva dağıtacağım." dedi. zaten ben o an terk ettim festivali. paket paket makarna doluyu adamın standı onu gösterdiğimizde ise bize "onlar görsellik pişiremem" dedi.

  makarna festivaline gidip 1 saat sonraya helva için randevu almak trajikomik olaydı ama şaşırmıyoruz burası türkiye.

  aynı günlerde uniq istanbul'da breakfest de vardı. her ikisine de katılmış birisi olarak çok net söyleyebilirim ki makarna festivali kahvaltı festivali'nin yanından geçemezdi. kahvaltı festivali'nde en azından oturmak yemek için masalar vardı. bu festivalde masa sandalye olmadığı gibi saatlerce kuyruk bekleyip bir kap makarnayı zor alıyordun. resmen modern dilencilikti.