• kendisi için sağ göt lobumu feda ederim, o kadar müstesna.

edit: cidden terbiyesiz insanlarmışsınız arkadaşım, başka bi' şey demiyorum ben...
  • dışarda yemeye gerek kalmayacak kadar yapımı basit ve ucuz olan harika ötesi yemektir.

lakin bir o kadar da tehlikeli bir yemektir çünkü yedikçe yediriyor insan doyduğunu anlamıyor doyduğunu anlasa bile hayvanlığına yenmeye devam ediliyor. haliyle 1 numaraı kilo aldırıcıdır mideyi yorandır.

formülü basittir;

haşlanmış düdük makarna + yoğurt + mayonez + doğranmış salatalık turşusu + konserve mısır + haşlanmış bezelye + kızartılmış doğranmış sosis

aslına bakarsanız yoğurtlu makarnanın mayonez garnitür sosis eklenmişidir. ama enfes bir şeydir işte.

almancası: (bkz: nudelsalat)
  • yanında bir de bol limonlu soğanlı patates salatasını yediğinizde tadından ölünebilecek lezzet olur..evet şu an da ikisini de yiyorum :)
  • dereotu hastalığımı makarna salatasında da devam ettiriyorum ve makarna salatasını dereotsuz bir hiç kabul ediyorum. çok lezzetli oluyor valla bak..
  • küp doğranmış ve haşlanmış havuç, konserve mısır, konserve bezelye, küçük doğranmış bol kornişon turşu, yoğurt mayonez karışımı ve tabi ki boncuk makarna ile yapılanı hep yaptığım ve en sevdiğim türü olan enfes yemek. evet salata değil, yemek. az önce yedim ve doydum, demek ki salata değil. ama güzeldi bee*

edit: bu başlığa daha önce yazdığını bilmeden kendi entrysini okuyup da "aa bak bu aynı benim tarifim" diyen salak var ya... evet o benim!
  • hani şu saatte acıkınca yenilmesi en keyifli yiyecek. yaşasın acıkmak yaşasın makarna!
  • türk kadının gün menüsüne son yıllarda katılan ikramdır. bizim küçüklüğümüzde yoktu valla, sarmadan mercimek köftesinden aşağısı kurtarmazdı. herşeyin kolaylaştığı teknoloji dünyasında sarma da makarna salatasına yenildi. millet ince ince sarıp uğraşacağına dayıyor misafire karbonhidratı olay bitiyor.
  • bana acaip şekilde lise dönemlerimi hatırlatan bir salata çeşidi.

lisedeyken öyle bir sınıftaydık ki canımız istediği zaman herhangi birinin doğum gününü kutlayabiliyorduk. bu organizasyonlar öyle bir hal almıştı ki kimin ne getireceği her zaman belliydi. akşamdan atılan bir mesajla kimseye ne getirmesi gerekli olduğu söylenmeden her şey sistematik bir şekilde hazır hale geliyordu. işte bu geleneksel hale gelmiş kutlamalarımızın değişmez bir lezzetlerinden birisiydi makarna salatası. bu salatayı hazırlayan arkadaşla da yakın olmamız sebebiyle piyasaya çıkmadan el atından yeteri miktarda alınan salata ile geçti bir çok gün. o günden beri ne zaman makarna salatası yesem ya da makarna salatası adını görsem aklıma hep lisede yediğim o salata gelir. işin garibi hala o derece de lezzetlileri ile karşılaşabilmiş değilim. o salatada farklı bir şey vardı sanırım tariflere sığmayan...
  • konserve garnitürün tadını bozduğu, içine zilyon tane şey koymanın gereksiz olduğunu düşündüğüm enfes, pratik, sevmeyenine rastlamadığım güzel yemek. (salataya yemek gözüyle bakmak... makarnayı yemekten saymayanlara inat olsun diye.)
    mayonez, yoğurt, kornişon ve havuçla yapılanı en sadesi ve en güzeli der, zevkler ve renkler konusundaki esnekliği de anmadan geçmem.
  • benim gibi üşengeç insanların, boncuk makarnayı haşladıktan sonra marketten aldığı hazır rus salatası ile boca edip karıştırmak suretiyle yaptığı, yemek değil de atıştırmalık olarak tükettiği gıda maddesi şeklinde bir tanım yapayım.

umarım ben de bir gün yazarlar ve kullanıcıların yazdığı tarifler gibi bir entry yazıp editlerim.
hesabın var mı? giriş yap