şükela:  tümü | bugün
  • son gerçekleştirilen seçimler ( her ne kadar şaibeli olsa da) sonucunda oluşan seçmen davranışlarına istinaden ülkemizin, atatürk’ün çizdiği hedeflere ulaşmada büyük bir payı olabileceğini düşündüğüm kampanya. her ne kadar karadeniz kıyısındaki illerimiz akp’ye oy verse de ben yine de olayın evrim ile ilgili olduğunu savunuyorum.

şimdi efendim anlatayım ;

ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili olmasına rağmen halkımız denize ve deniz mahsüllerine karşı yabancı. bunun başlıca nedeni dağların kıyıya paralel olması. dağların kıyılara dik olduğu illerde zaten sorun yok. (bkz: izmir)

omega 3, dha gibi asitlerin de insan beyninin gelişiminde faydalı olduğunu biliyoruz. dağlar paralel oduğu için anadolu insanı bu faydalı asitlere ulaşamıyor. böyle olunca ne oluyor? orta anadolu akp’ye,(bkz: yozgat) deniz mahsullerinin bol olduğu kıyı kesimler ise mhp (bkz: mersin) ve chp’ye (bkz: çanakkale) oy veriyor.

peki biz bu durumu nasıl değiştirebiliriz?

tabi ki düşmanı kendi silahı ile vurarak.

karadeniz insanının tuttuğu hamsileri konserve yapıp ilkokul çağındaki çocuklara dağıtıyoruz. 18 sene sonra iktidar değişiyor. olay bu kadar basit.