şükela:  tümü | bugün
  • görüyorum ve arttırıyorum.
    çevre yolunda sapaklara orta şeritten direksiyon kırıp aniden girenlerin de ehliyetlerine el konulsun..
  • makas atan şerefsizler, özellikle istanbul trafiğinin en büyük sorunlarından birisi. günde 2 saat kadar belli yollarda trafikte kalan hemen herkes bu şerefsizlerle muhakkak günübirlik olarak karşılaşıyor. bu şerefsizler, ne milletin canını ne de malını düşünüyor. bir de öyle akıldan ve ahlaktan uzaklar ki "ne yapıyorsun?" minvalinde selektör yapacak bile olsan, hemen yanına, arkana, bir yere geçip "hayırdır seennn???" gibi sanki çok normal bir halt yapıyorlarmış gibi hesap soruyorlar. sırf bu şerefsizler yüzünden sivil trafik denetçisi olmak için başvurmayı bile düşünüyorum.

bu şerefsizler, yeni dönemde artık internette afişe edildikleri için, en azından bu yolla cezaya tabi tutuluyorlar. ama ne ceza? para cezası... ödüyor ve sonra cana ve mala kast etmeye devam...

bu şerefsizlere öyle ceza vereceksin ki ilk cezayı yiyenden sonraki şerefsiz, o cezayı göze alamayacak. mesela makas atarken kullandığı aracın rayiç bedeli üzerinden ceza keseceksin. araç 80 bin lira mı? yapıştıracaksın 80 bin lira cezayı, arabasını satsın ödesin şerefsiz. ödeyemezse de gitsin hapis yatsın. bununla da yetinmeyecek ehliyetine sonsuza dek el koyacaksın. bir daha o trafiğe çıkınca, olur da ehliyetten yakalanırsa ebesinin örekesini görecek.

bu işin başka kurtuluşu yok. canımızdan malımızdan korkuyoruz bu şerefsizler yüzünden.