şükela:  tümü | bugün
 • birinin canını kastedecek bir davranışta bulununca öldürmek veya öldürmeye teşebbüsten yargılanırken, ölüm veya yaralanma ile sonuçlanacağını bile bile makas atanların ve alkollü araba kullananların çok hafif cezalarla kurtulması çok adaletsizce gelmiyor mu size de dostlar.

  dün gece bursa'da mudanya yolunda gerçekleşen kazada 3'ü işinden eve servisle dönen, biri de kazaya sebep olan araçtaki bayan olmak üzere 4 kişi öldü. kazanın sebebi alkollü olması muhtemel bir trafik canavarının makasa atarak giderken servise çarpması.
  kaza haberi
  aynı gece yine bursa'da izmir yolunda makas atan 2 araç bu sefer sadece kendilerine zarar veriyorlar.
  aynı gece yine makas yine kaza

  kapkaç suçlarını gasp kapsamına sokunca ciddi oranda azalma meydana geldi. kaza adı altındaki bu cinayetlerin de benzer bir düzenleme ile azaltılması gerekiyor. eline silah alıp yoldan geçenlere rastgele sıkmakla, ynı yoldaki insanların üzerinden 150-200 km hızla geçmenin ne farkı var?
 • 1. derece adam öldürmeden ve kural ihlallerinden ceza yatmalı kendisi ve birinci derece akrabaları ölen ve yaralanan herkes için maddi tazminata hüküm giymeli. en ağır ceza dediğin parayı da kapsamalı ki herkes aklını başına alsın