şükela:  tümü | bugün
 • beşiktaş'da bir sürücü makas atarken minibüse çarpıp 2 kişinin ölümüne, 8 kişinin yaralanmasına sebep oldu ve kaçtı.

  edit: maalesef vefat edenlerin sayısı 4’e ulasmış.

  kaynak

  edit2: eşgaller ve isimler çıkmış ortaya. suçlunun adı yusuf arıkboğa şüphelileri ise şoförün yanındaki çocuğun babası kaçırmış. ayrıca şüphelilerin sabıka dosyaları da kabarık. ruhsatsız silah, kişinin hürriyetine müdahale, intihara teşebbüs vb. kaynakben diyorum size bu makas atanlar normal insanlar değil. sağlıklı zihin yapısına sahip birey makas atmaz.

  edit3: basliga girilen tüm entryleri okudum. bu tarz makas olaylarina karsi vatandas olarak yapabileceklerimiz sanırım şunlar:

  - youtube daki makas videolarina dislike atıp tepki gostermek.

  - youtube daki makas videolarini sikayet etmek

  - kendi cevremizde makas atan beyinsiz varsa akrabalık, dostluk baglarini koparmak,

  - makas atan ve emniyet seridinden gidenleri mumkunse videoya cekip egm’ye ya da cimere sikayet etmek. tamam ceza almiyorlar fakat bu sikayet edilmelerine engel degil.

  - makas atanlarin olusturdugu tehlike ile ilgili olarak gerekli ceza kanunu duzenlemesi icin milletvekillerine yazi yazmak.

  - trafikte makas atip caninizi tehlikeye atan olursa bireysel olarak dava acmak,

  - bu sonuncusu benim sahsi yapmak istedigim: makas atan orospu cocugunu sıkısık trafikte yakalayip agzini burnunu kirmak, camini-çerçevesini indirmek.
 • makas atarken yakalananlar hapse girmedikce bir çözüm uretemezsiniz. kaza yapması veya tehlike yaratması önemli değil, birini makas atarken gördüğünüz zaman direk hapse atacaksınız ve sonra sorular sormaya başlayacaksiniz.
 • 10 yıl önce ağabeyimin nişanlısına ters yönden gelip çarpıp öldüren şahıs 3,5 yıl hapis cezası aldı.

  edit: trafik kurallarını bile bile çiğneyen herkes ağır ceza almalıdır. bunlar gibi makas atan, ters yöne bilerek girenlerin cezası kaza üzerinden değil eğer ölüm olduysa bilerek ve isteyerek ölüme sebebiyet verme, çarpışma gerçekleşmiş ve sakatlık ve yaralanma varsa yine bu cezadan lakin durumuna göre ve çarpışma olmamış ama sürücü tespit edilmişse de ona göre çok ağır para cezası verilmeli. kullandıkları aracın sıfır fiyatının 3-4 katı.
 • bence yeni bir yasal düzenleme yapılmalı. nefsi müdafaa kapsamında makas atarak gelen birini gördüğüm anda kendimi tamamen koruyabilmeliyim. arabasına çarparak yoldan çıkarabilmeliyim, yanımda ateşli silah varsa, direkt sürücüye ateş edebilmeliyim. aksi takdirde sıkıca tutunup adamın çarpıp çarpmamasını bekliyorsun. ayrıca makas atmayı bir bokmuş gibi anlatıp hava atanların da soyunu sopunu anasını avradını sikeyim.
 • siz yine siktirin gidin motosiklet başlıklarına kusun kininizi.

  orospu çocuğu eylemidir ve ülkemizde bunlardan milyonlarca vardır.

  makas atan herkes tez zamanda başkasına zarar vermeden bağıra bağıra geberir umarım.
 • kasten cinayetten yargılayıp en üstten ceza verilmesk gereken durum. mükemmel adalet sistemimiz ayakta uyumaya devam ederse bu canilere çok can veririz daha.
 • yeni hazırlanan ceza indirimi kapsamında yer alacak suçlardan biri. zaten yatarı 1.5-2 sene idi artık o kadar da yatmayacak. yaşasın yargıda reform!!
 • ken block alasını yaptı, izledik, doyduk. siz üzerine daha ne koyabilirsiniz a şerefsizler.
  madem yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsunuz, çıkın yarışmalara da memleketi temsil edin, caddelerde orospu çocukluğu yapacağınıza.
 • çoğu insan a noktasından b noktasına ulaşmak için trafiğe çıkarken bu tür orospu çocukları da a noktasından b noktasına giden insanlardan “daha iyi araba kullandığını ve onları geçebileceğini” düşündükleri için o ezik duygularını okşuyorlar. amına kodumun oğlu gidersin piste çıkarsın sonra istersen git ananın amına geri uç kime ne? insanlar evine gitmeye çalışıyor, ailelerine gitmeye çalışıyor ve senin gibiler yüzünden hikayeleri çok saçma ve acı bir son buluyor. gün yüzü görmeyin
 • makas atanlar + asker uğurlaması yaparken yolu kapayıp havaya ateş edenler uyutulmalıdır.
  öyle ehliyeti almakla para cezasıyla falan adalet sağlanamaz.