• bence yeni bir yasal düzenleme yapılmalı. nefsi müdafaa kapsamında makas atarak gelen birini gördüğüm anda kendimi tamamen koruyabilmeliyim. arabasına çarparak yoldan çıkarabilmeliyim, yanımda ateşli silah varsa, direkt sürücüye ateş edebilmeliyim. aksi takdirde sıkıca tutunup adamın çarpıp çarpmamasını bekliyorsun. ayrıca makas atmayı bir bokmuş gibi anlatıp hava atanların da soyunu sopunu anasını avradını sikeyim.
  • 10 yıl önce ağabeyimin nişanlısına ters yönden gelip çarpıp öldüren şahıs 3,5 yıl hapis cezası aldı.

edit: trafik kurallarını bile bile çiğneyen herkes ağır ceza almalıdır. bunlar gibi makas atan, ters yöne bilerek girenlerin cezası kaza üzerinden değil eğer ölüm olduysa bilerek ve isteyerek ölüme sebebiyet verme, çarpışma gerçekleşmiş ve sakatlık ve yaralanma varsa yine bu cezadan lakin durumuna göre ve çarpışma olmamış ama sürücü tespit edilmişse de ona göre çok ağır para cezası verilmeli. kullandıkları aracın sıfır fiyatının 3-4 katı.
  • beşiktaş'da bir sürücü makas atarken minibüse çarpıp 2 kişinin ölümüne, 8 kişinin yaralanmasına sebep oldu ve kaçtı.

edit: maalesef vefat edenlerin sayısı 4’e ulasmış.

kaynak

edit2: eşgaller ve isimler çıkmış ortaya. suçlunun adı yusuf arıkboğa şüphelileri ise şoförün yanındaki çocuğun babası kaçırmış. ayrıca şüphelilerin sabıka dosyaları da kabarık. ruhsatsız silah, kişinin hürriyetine müdahale, intihara teşebbüs vb. kaynakben diyorum size bu makas atanlar normal insanlar değil. sağlıklı zihin yapısına sahip birey makas atmaz.

edit3: basliga girilen tüm entryleri okudum. bu tarz makas olaylarina karsi vatandas olarak yapabileceklerimiz sanırım şunlar:

- youtube daki makas videolarina dislike atıp tepki gostermek.

- youtube daki makas videolarini sikayet etmek

- kendi cevremizde makas atan beyinsiz varsa akrabalık, dostluk baglarini koparmak,

- makas atan ve emniyet seridinden gidenleri mumkunse videoya cekip egm’ye ya da cimere sikayet etmek. tamam ceza almiyorlar fakat bu sikayet edilmelerine engel degil.

- makas atanlarin olusturdugu tehlike ile ilgili olarak gerekli ceza kanunu duzenlemesi icin milletvekillerine yazi yazmak.

- trafikte makas atip caninizi tehlikeye atan olursa bireysel olarak dava acmak,

- bu sonuncusu benim sahsi yapmak istedigim: makas atan orospu cocugunu sıkısık trafikte yakalayip agzini burnunu kirmak, camini-çerçevesini indirmek.
  • makas atanlar + asker uğurlaması yaparken yolu kapayıp havaya ateş edenler uyutulmalıdır.
    öyle ehliyeti almakla para cezasıyla falan adalet sağlanamaz.
  • kasten ve planlayarak adam öldürmek suçundan farkı olmayan eylem.

bir keresinde tem hasdal mevkiinde hız sabitleyicisi ile orta şeritten 90 km hız ile ağır ağır keyfini çıkara çıkara gidiyorum. makasla önümden kırmızı bir golf geçti ama nasıl geçti, sonrasında yine makas ata ata kayboldu gözden. levent/beşiktaş sapağına yaklaştığımda trafik bir durur gibi oldu. ilerledik ilerledik bir baktım biraz önce yanımdan jet gibi geçen golf bildiğiniz katlanmış en sol taraftaki demirlere çarpıp. şaka değil ama, yani kağıdı sıkıştırırsınızya hani elinizde top gibi olur, aynı öyle. bununla beraber yanında 2 kurban daha almış tabi, aynı yerde ama yolun sağ tarafına doğru iki araç daha perte çıkmış bir halde duruyor.

velhasıl kelam, golf sürücüsünün yaşadığına inanmıyorum o araçtan sağ çıkmak pek mümkün olmasa gerek. ancak yaptığını kendine yapsa iyi, kendiyle beraber tek suçu o an orada olup şeridinde efendice ilerleyen arabaların doluluğuna göre en az 2 kişiyi daha aldı, belki engelli kalıp bir ömür muhtaç ve eksik yaşamalarına sebep oldu vb vb.

bu yüzden makas atmanın planlayarak adam öldürmeye kastetmekten başka bir açıklaması yoktur, hukuken de olmamalıdır. kendi hayatını yok sayan bu adamlar bile isteye kendileriyle beraber başkalarının hayatlarına mağolacak şeyler de yapmaktadır çünkü.

edit: bir takım anlatım bozukluğu düzeltmeleri
  • geldi yine 120'lik yolda 90 ile gidenlere ölümü müstehak görenler.

zayıf ve cahil karakteriniz, trafiğe yansıyınca ne yazık ki kendi değersiz hayatlarınızı değil, diğer insanları da tehlikeye atıyorsunuz

önündeki aracı geçmenin çok basit birkaç kuralı var. ilkokul çağındaki bir çocuk dahi bu kuralları anlayıp, uygulayabilir. bu çerçevede öndeki aracı geçtiğin sürece pek sorun yaratmazsın.

makas atmak ise öndeki 90 la giden aracı geçmek değildir. makas atmak, kişinin medeniyetten uzak, karaktersiz bir soysuz olduğunu gösteren tehlikeli hareketler bütünüdür.

hayatındaki kadınlara değer veren erkek makas atmaz. çünkü bilir ki her makasında bunlardan biri ya da bir kaçının kulağı çınlıyor.
  • erkek surucudur. hayret niye yazmadiniz yahu? halbuse, bir trafik kazasi yapildiginda cinsiyetini hep belirtirsiniz "kadin surucu" diye. sonra da kadinlarin ne kadar kotu araba surdugunden hayiflanirsiniz. oysa burda sadece "surucu"nun karakterinden bahsetmissiniz. neyse, erkekler bok gibi araba kullaniyorlar, hepsinin ehliyeti elinden alinmali. ofke ve ego sorunlari var; bu sorunlariyla, trafige cikislarina asla izin verilmemeli. butun erkeklerin elinden ehliyet alinmali, erkekler araba surmemeli ve boyle olaylar asla yasanmamali. sonra insanlarin cani yaniyor.
  • araçla birlikte pres makinesine atacaksın bunları, öteki ucundan kibrit kutusu gibi çıkacaklar.
  • adana’da fren yerine gaza basan sürücü başlığında kodon olmosono şoşormodok diyen orrrospu çocuklarının uğramadığı başlık. çünkü sadece erkeklerin makas atmak suretiyle bile bile can alacak kadar sorumsuz ve bozuk karakterli olduğunu sanırım hepimiz biliyoruz.

geçenlerde bir yazar, önceki mesajına cevap vermediğim halde tekrar mesaj atmış. “neyin nesi bu gereksiz tip” diye profiline göz attığımda çok sanat çok ince ruhluluk annecim ayakları yaparken adana’da kaza yapan sürücü için “kadın olması hiç şaşırtmadı” sıçmış kendileri. attığı mesajı ignore edecekken bu entryi görmemle bi güzel rencide edip siktir çektim vıyklayıp ingilliyirim sini ühühü deyip kaçtı.

bu gibi arkadaşları ve kendi kalibresindeki diğer cinsiyetçi gereksizleri bu başlığa bekleriz. hata yapan kadın görünce sanki kendiniz de bir kadından çıkmamışsınız gibi “bana vermediği için tüm kadınların allah belasını versin” alt söylemli nefretinizi kusup, bile bile can alan orospu çocuğu erk*k sürücünün başlığında susmayın olur mu?
  • yeni hazırlanan ceza indirimi kapsamında yer alacak suçlardan biri. zaten yatarı 1.5-2 sene idi artık o kadar da yatmayacak. yaşasın yargıda reform!!
hesabın var mı? giriş yap