şükela:  tümü | bugün soru sor
 • avrupa yakasındaki karakterlerden birisi. yine bu dizideki burhan altıntop isimli karakterin ally mc beal'e şeklinde seslendiği kişidir ayrica.
 • sacit kral'in ablası. evde kalmaya yakın talipleri artan bir tip. burhan altıntop 'un nikah hedefi zira tapular onun üstüne...
 • eski sıdıka, hasibe özlem eren tarafından canlandırılan karakter.
 • birini sevindiren birşey yaptığınızda etraftan geçen kişidir makbule. makbule kral ise bu çok geçen makbulelerin başı olsa gerek.
 • koluyla göğüslerini düzeltme hareketi süperdir. gülse birsel senaryoyu yazarken umut sarıkaya gibi ayrıntı canavarına dönüşüyor galiba.
 • avrupa yakası'nın evde kalmış, ev kızı. yakanın diğer kadınları aşmış gitmiş. güzeller, eğitimliler, çalışıyorlar, kendi ayakları üzerinde duruyorlar, karışanları görüşenleri yok. ama hepsini toplasan bir makbule etmiyor!

  makbule sıradan, ev işinden yemekten ikramdan iyi anlıyor, 80'lerden bu yana onda pek bir değişiklik olmamış. kalmış saçıyla, takısıyla, giyimiyle, haliyle, tavrıyla o yıllarda, ilk gençliğinde. makbule 80'ler gibi, zaten 80'ler de makbule gibi biraz.

  öyle olduğu için, diğerlerini topluyorsun çıkartıyorsun, bir makbule etmiyor. çünkü makbule'den her an her şey beklenebilir, sürpriz yapar, şaşırtır ve abartır, abartır, abartır. süsünü, makyajını, sesini, aşkını, öfkesini, hırsını, şefkatini ve ilgisini abartır.

  makbule şimdiye kadar hep kafasının dikine gitti, istediğini aldı, istediğini bıraktı, istediğini yaptı. ihanet de etti, köprüleri de attı. ve cesurdu hep! sözünü hesaplamadan sarfderken de, boy boy çocuklara evet derken de.

  diğerleri ise dümdüz bir çizgide hiç şaşırmadan dümdüz yürüdüler. onlara kimse şaşırmadı, kimse aslında onlardan bir tat almadı. kendi elleriyle çaktıkları kalıplarının içinde, birbirlerinin betonunu dökerek yaşadılar.

  ben makbule'yi seviyorum yav!
 • başbakanlık aile ve sosyal araştırmalar genel müdürlüğü'ne göre toplumsal ahlakı bozup toplumsal yaşamı riske sokan bir karaktermiş. gerekçesi de dayısının evini eski flörtü burhan altıntop ile paylaşmasıymış...

  http://www.milliyet.com.tr/…=996856&date=28.09.2008

  ne kadar zayıf ahlaklı bir toplummuşuz ki komedi dizisindeki karakterden bile hemencecik bozuluyor ahlakımız. demek nip tuck veya sex and the city gibi bir dizi prime time'da popüler bir kanalda oynasa memleket adeta bir orgy cenneti olacak, iyi ki ahlak bekçilerimiz bizleri koruyorlar. teşekkürler başbakanlık aile ve sosyal araştırmalar genel müdürlüğü...
 • akrep sokmus adama kalp masaji yapmasiyla yardirmistir.
 • ısınamadığım dizi karakteridir. hayır hasibe eren'i sıdıka iken izlerken severdim. bu karakterle bi' türlü sevemedim. uyuşmadık.
 • diksiyonumu bozan karakter. akaaaaabinde diyorum artık yahu.