şükela:  tümü | bugün
 • yazın ki para kazanmaya devam edeyim (bkz: kanzuk trump)
 • sözlüğü dört bir yanının trollerle kaplandığı, bilgiye ve yoruma erişmenin imkansızlaştığı şu günlerde tekrar tekrar söylenmesi, duyurulması gereken yakarıştır. bugün bilginin kutsallığını özümsemiş ama sözlüğü trollere terk etmiş yazarlar; savaş ve onursuzluk arasında seçim yapmak zorundaydı. onlar onursuzluğu seçtiler ama yine de savaşmak zorunda kalacaklar. eminim ki troller kapılara dayandığında yapabileceğimiz tek şey korkusuzca savaşmaktır, eminiz olunuz ki sığınaklara kaçmak değildir.
  prens v. fatih'in; ekşi sözlüğün girişinde tarihçilerle ayak üstü toplantısında ağzından şunlar düşüyordu;
  "we shall go on to the end. we shall fight in ekşi, we shall fight on facebook and youtube, we shall fight with growing confidence and growing strength in whatsapp, we shall defend our sözlük, whatever the cost may be. we shall fight on the entries, we shall fight on the topics, we shall fight in the fields and in the streets, we shall fight in the hills; we shall never surrender."
 • duvarı çaylaklar ödeyecek
 • kanzuk dönemi, ekşi sözlük tarihinde bir kara lekedir. ekşi sözlük, tarihinde hiç bu kadar kötü bir dürüme düşmemiştir. her şeyden önce kanzuk'un ekşi sözlük çaylaklığı süreci araştırılsın, tüm gerçekler ortaya çıksın.
 • türkiye'nin kaliforniyası hakkari ayaklanmasa iyi.
 • tarihte bugün butonuna tıklayıp eski başlıkları gördüğümde sayıkladığım slogan.
 • birileri yazarların ne istediği ve en önemlisi ekşi sözlük için öncelikli konuları masaya yatırmış, olumlu baktığım değişim.
  sadece insanların büyüyüp gelişip ihtiyaçları artmaz, iletişime geçilen her ortamın büyüyüp gelişmesi beklenilir. bu bakımdan yenilikler heyecan verir.
  kıvrak kararlar almak ve uygulamak iyidir. yoksa nasıl ekşi sözlük bir ilk arasına girip sonradan olan diğerleri daha hızlı büyüdüyse (zaman, coğrafi konum olarak aynı şartlara sahip oluğunu düşünmüyorum) zamanı yakalamalı, zenginleşmeli ve kurallarından sapmadan genişlemeli, ulaşmalı.

  great again cümlesinin çoğu kişide alerji yaptığı bir yıldayız. nerde o eski ekşi sözlük yazacaklar yine olabilir.
  alışkanlıkları bırakmak zordur, hatta uzun süre sizi kontrol eder.

  edi...
 • meali;
  ekşi sözlüğü yeniden şahane bir yer yapın.
  13 ocak 2017 tarihli bir motto.
  13 ocak 2017 / peru karşısı / galapagos takım adaları