şükela:  tümü | bugün
  • 2010 tarihi çıkışlı yamulmuyorsam yeni albümünün ilk single'ı bir adet janet jackson şarkısı.

klibi hoş: http://www.youtube.com/watch?v=hlwb8qop4pw
  • garfield'in yapmaya üşendiği şeyler için ki genel olarak uyumak ve yemek dışında her şey için jon'a sarf ettiği söz.
  • muzır bir ifadeyle söylendiğinde bir kadına çok yakışan sözdür.
  • (bkz: do me)
    (bkz: çağrışım)
  • britney spears in bugün çıkan son parçası. şarkının adı make me oooh olarak lanse edildiği için beklentim çok düşüktü. daha önce iggy ile yaptığı düeti de begenmedigimden olsa gerek yine bir rapçi (bkz: g-eazy)ile gelen bu şarkının vasat olabileceğini düşündüm. ama çok beğendim. bu kez olmuş.
    dinlemek isteyen olursa http://youtu.be/oydff0qlxsm
  • genelde bangır bangır gelen ilk singlelarının aksine orta düzeyde hareketli olan yeni britney spears single'ı. çok başarılı olmuş kanaatimce. sabah sabah itunes'da görünce mutlu uyandım. hala heyecan yaratabikmektedir kendisi.
  • britney'nin en büyük idolünün janet jackson olduğunu bir daha gösteren şarkı. jackson'ın 2001 çıkışlı all for you albümünde yer alan 'love scene (oooh baby)' isimli şarkıya hem melodisi hem de parantez içindeki kısmı benzemekte. ayrıca janet'ın da make me isimli bir şarkısı var 2009 târihli number ones toplamasından.

madonna da unutulmamış tabii, iconic'ten sample var gibi geldi bana.

velhâsıl bence öyle aman aman bir şarkı değil ama pretty girls saçmalığından sonra femme fatale tarzına yaklaşan bir şarkı olmuş, listelerde iş yapar sanki.
  • britney spears severim. ancak bu şarkısında pek istediğim enerjiyi yakalayamadım diyebilirim ama zamanla kulağım alışır belki, belli olmaz.

edit: tahmin ettiğim gibi kulağım zamanla alıştı şarkıya. ancak yüzündeki tuhaflığı yadırgayışım hala sürüyor. (bkz: #61730052)
  • 'sonunda' diyerek güne başlamama sebep olmuş olan şarkıdır. resmen aylardır bu şakının ertelenmesini aşama aşama izledik ve sonunda bugün indirip, dinlemenin keyfine varabildik.

öncelikle, britney kariyerinde ki en büyük riski almış diyebilirim. bilinen bir şey vardır ki, britney çıkış şarkılarında katiyen risk almaz, direkt olarak listelere oynayan parçalarla döner sahalara. son 2 yıldır değişen müzik anlayışından o da ilham alarak böyle bir parça yaratmış, bir de üstüne üstlük çıkış şarkısı olarak seçmiş, hayretler içerisinde dinlemekteyim. bu britney spears için ciddi bir ters köşe.

şarkı her anlamda müt-hiş. vokalleri eski, sesine daha fazla ağırlık verdiği britney ve in the zone dönemlerinde ki kayıtlarda ki gibi son 2-3 albüme göre daha hoş geliyor kulağa. sound müthiş, adeta orta tempoda boğulup gidiyorsun, yakalıyor seni. hepsinden ziyade öyle bir single kapağı hazırlamışlar ki, ilk gördüğümde overprorected ve i'm not a girl dönemlerinden gelmişçesine 2001 kokuyordu. kesinlikle son zamanların en iyi kapağıdır benim için.

her anlamıyla bayıldım diyebilirim. her şeyden önce, yıllar sonra şahsi mutluluğunu ve huzurunu yakalamasının müziğine bu denli yansıyor olması çok keyif verici. albümden inanılmaz umutluyum. mini queen is back !
  • britney'nin kariyerinin en ağır oturaklı single'ı olmuştur. bundan önceki son 3 albümünde womanizer, hold it against me ve work bitch gibi patlamalı çatlamalı şarkılarla çıkış yapmıştı, make me ise bunun tam tersi çok sakin çok olgun. kendisinden 3 yıldır beklediğimi sonunda bugün yaptı. artık 30+ yaşının olgunluğunu yansıtacak olması çok güzel. justin timberlake de uzun bir aradan sonra bunu yapmıştı ve the 20/20 experience şahane bir albüm olmuştu. umarım o tadda bir albüm gelir.

g-eazy de sırıtmamış, bu çocuğu bir süredir tutmaya başladım. nedensizce inside out tadı aldım. inside out britney'nin en sevdiğim şarkısıdır zaten.