• hobbytime dışında maket ürünleri satan bir site ararken denk geldiğim site. hobbytime'da artık tamiya ürünleri bulunmuyor (bu ara stok da yenilememiş olabilirler, sprey boya anlamında).

hobimodels ve maketistan bulduğum diğer sitelerdi. aralarında fiyat olarak çok fark yok. maketistan kargo bedeli almıyor (minimum tutar ne hatırlamıyorum da). hobimodels 500 tl üstüne kargo bedava diyor.

neyse maketistan'ın site tasarımı vs çok hoş. tek sorun şu dönemde mng ile çalışmaları. mng istanbuliçinde resmen bir eziyet. 11 mayısta beyoğlundan akrgoya verildi. hala suadiyeye gelemedi. gerçi gelebilirdi ama teslimat şubesi olarak kadıköye geldiği için hala bekliyorum. şu an suadiye şubesi için transfer aşamasında.

bu arada maketistanda dikkat edemedim ama hobimodels dolar üzerinden koymuş fiyatları. dolar arttıkça her gün fiyatı değişiyor ürünlerin.

bir de vallejo'nun sprey boyalarını sadece hobbytime'da bulabildim orada da çok az seçenek var. daha fazla seçenek olan bir site varsa yeşillendirseniz ne güzel olur.

tamiya'nın 100ml ile vallejo'nın 400ml'i aynı fiyat.
  • maket malzemeleri ararken karşılaştığım sitelerden biri. evveliyatını bilmiyorum, henüz herhangi bir ürün sipariş de etmedim ama alışveriş listesi diye bir şey yapmışlar. buraya bir sürü şey ekledim, zamanla alacağım. arayıp da bulamadığım birçok maket burada. ürün gamı çok geniş. modelcilik hobisi ile ilgilenen herkesi fazlasıyla tatmin edeceğini düşünüyorum.

bir de istanbul beyoğlu'nda atölye açmışlar, 3-4 günlük diaroma dersleri veriyorlarmış.
    http://www.maketistan.com/maket-atolye

bu da sitenin linki.
    http://www.maketistan.com/
  • fiyatları tüm maket siteleri arasında en uygun olanlarından bir tanesidir, çeşitlilik orta karardır, kredi kartına vade farksız taksit imkanı vardır. stok kontrolü güzeldir, kargolamaları çok hızlıdır. pek çok kez alışveriş yapıp oldukça beğendiğim, maket alacağım zaman ilk baktığım sitelerdendir.
  • işlerine ilgili ve konularında bilgili bir firma...
  • müşteri ilişkileri ve memnuniyeti konusunda çok iyi olan firma. maket malzemeleri için alışveriş yapacaksanız kesinlikle tavsiye ederim.

2 hafta önce aldığım tamiya ürünlerden birini yanlışlıkla farklı bir tamiya ürünü ile karıştırmışlar. tamiyanın bazı ürün gruplarında şişeleri aynı olduğu için karıştırılması da kolay.

durumu anlatan bir mail attım yanlış gönderilen ürünü göndereyim dedim. "yanlış ürün sizde kalsın hobinizde kullanırsınız, biz size almış olduğunuz ürünü hemen gönderelim dediler." zaten alacağım birkaç şey daha vardı ben de bir sonraki siparişimde kargolansın istedim.

yeni siparişte bir de hediye olarak ufak bir yankeski eklemişler ki bu da beni çok memnun etti.

yukarıda da belirttiğim gibi günümüz esnaflarında müşterisine böyle bir yaklaşım içinde olan çok firma yok maalesef. bu yüzden bundan sonra maket malzemeleri ile ilgili bütün alışverişlerimi onlardan yapacağım. istanbul'a bir sonraki gidişimde de kesinlikle ziyaret edip yüz yüze görüşmek istiyorum.

size de tavsiye ederim.
  • bir kez kullanıp çok memnun kaldığım firma. her şeyden evvel scotty ile çalışmaları çok güzel. kargoya verilir verilmez yarım saatte elinizde ürün.
    bana yanlış ürün göndermişler, ama ben dahi fark etmedim. maketi yaptım bitti, kıyaslamak için fotoğrafı açınca fark ettim.
    hemen ilgilendiler, dönüş yapıp özür dilediler, iade almayı veya ücretin yarısına yakınını iade etmeyi teklif ettiler.

hata kabul edip gereken ne varsa yapmak artık pek gördüğümüz şeyler olmadığı için maketistan'ı çok olumlu manada not ettim aklıma.
  • web sitesi ve içeriği benzeri sitelere göre daha basarılı olan hobi sitesi.

2 kere alışveriş yaptım. ürünler hızlıca ve eksiksiz elime ulaştı. web sitesinden stok durumu, vs gibi sorduğum sorulara da çok hızlı geri dönüş yaptılar.

kısacası, büyük şehirleri bilmem ama anadolu'da, belli markaların eli yüzü düzgün hobi ürünlerini satan dükkan bulmak imkansız gibi bir şey (hatta yok amk) olduğundan bu site ilaç gibi geldi bana şimdilik. tavsiye edilir.
  • uzun yıllardır maket hobim için alışveriş yaptığım başarılı firmadır. satışlarını sadece internet üzerinden başarılı bir şekilde yapan güzel bir sitedir. bir bilgi almak için aradığınızda müşterisine değer verdiklerini hissettirirler.
hesabın var mı? giriş yap