şükela:  tümü | bugün
  • türksat'da "türkiye'nin ilk ve tek makine kanalı" sloganıyla yayına başlamış kanal.

gün boyunca, en büyüğünden en küçüğüne envai tür iş makineleri, ekskavatörler, kepçeler, vinçler, yükleyiciler, kamyonlar, biçerdöverler, ilginç meyve toplama araçları, endüstriyel robotlar, frezeler, otomobil parçaları ve motorlarının üretimi ve aynı zamanda fabrika üretim bantları konusunda da firmaların ve ürünlerinin tanıtım yayınlarını yapıyor. kısacası, sanırım makine deyince aklınıza gelebilecek herşey konusunda yayın yapma potansiyeli var.
    aynı yayınların gün içinde ve gün aşırı tekrarlanması durumu var fakat bu makul, normal bir durum.
    fakat sanırım en azından şimdilik yayınlar daha çok arkada bir fon müziği eşliğinde araçların ve makinelerin çalışma görüntülerini içeriyor. anlatım ve açıklama çok fazla görsel düzeyde. makinelerin teknik özelliklerine değinilinmiyor. spiker yok, arada bir iş makinesi fuarları ve çeşitli ağır iş makinesi ithal eden firmaların reklamları var.

ama elbette yurdum insanının (ben dahil) "iş makinesi seyretme tutkusu"nu gidermekte hızır gibi yetişmiş öncü kanal.
  • (bkz: inşaat tv)
  • turksatta yayinina devam eden kanal. degisik degisik makine videolari yayinliyorlar. konusma yok, yayin sirasinda makine tanitim reklami yok. ınsanin ufkunu acan degisik degisik makine goruntuleri yayinliyorlar. hepsi yabanci goruntu. en azindan ben bu sekilde olan yayinlarina rastladim. tv'de izleyecek birsey yoksa kesinlikle izlenilmesini tavsiye attigim kanaldir.
    makinetv
  • tüm aile ekran başına kitlendik izliyoruz,aletlerin çalışma prensipleri hakkinda fikirler yürütüp,suyun üzerinde çalışan iş makinasının yaptığı işin amacından falan bahsediyoruz.anlatımın olmaması sayesinde birbirimizle sohbet imkanı da sağlayan,keyifli bir aile akşamı geçirmenize katkı sağlayacak olan kanal.
  • çekirdek eşliğinde seyredilesi kanal. çok heyecanlı.
  • biraz önce denk geldiğim kepçe videosu ile beni hipnoz etmiş kanaldır. arkadaş bildiğin oturdum kepcenin kaldırım taşı kırışını izliyorum çok heyecanlı*
  • deminden beri takılıp kaldığım bir tv kanalı. (bkz: komatsu) marka bir kepçe bir hafriyat denizinin ortasında cebelleşiyor. terapi gibi. izleyin, izletin.
  • yaban tv'den daha absürd bir tv kanalı varsa, şüphesiz ki bu kanaldır. türk insanını köleleştirmeyi hedefleyen "üst akıl"ın işi olabilir.
  • hipnoz eden bir kanal.

adeta dede olmaya hazırlık kanalı.
  • eskiden beridir vinç, dozer gibi iş makinalarını izleyenleri aşağılayan insanları hiç anlmamışımdır. ortada bir insanın hayal bile demeyeceği güçte iş yapan makinlar var ve bu insanlara olağanüstü geliyor. bunda ne terslik var hiç anlayamadım. (tabi izlerken cahil geyiklerinden bahsetmiyorum). 0-100 km 3 saniye olunca müthiş oluyorda bu banal oluyor allah allah. bu nedenle türksat'ta izleyecek bir şey bulamadığımda açtığım ve saatlerce ailecek takıldığımız bir kanal. bir diğeri de planet mutfak.