şükela:  tümü | bugün
  • türk milletinin yaklaşık 30 senedir duymaktan en çok çekindiği tamirci söylemi.

ben hem yağmurda çamurda beyaz gömlekle yuvarlanmaktan, hem beyazlarımın sıradan deterjanla 10 yıkamada griye dönüşmesinden, hem de bıyıklı bi tamircinin banyomda dikilip elinde afedersin yarak gibi tuttuğu rezistansı bana doğru sallayarak bu cümleyi söylemesinden ve ardından ah be keşke benim önerdiğim deterjanı kullansaydın diye üzüntülü sırıtışını görmekten tırsıyorum şahsen..
  • beynime kazınmış ve duymaktan çok korktuğum cümle. öyle ki fotoğraf makinemi bile arada calgon'a yatırıyorum nolur nolmaz diye.
  • en az 3-4 yıl görevini yapacak ve en kralı 30 tl olan parçayı korumak için 1,5 kg paketine 15tl vermenizi isteyen nitelikli dolandırıcı söylemi.
  • "yarra yediniz.. iste bu yuzden isvicreli bilim adamlari kalkan'i oneriyor" diye devam eder.
  • bir orta anadolu turkusu.
  • çamaşır makinemden ne zaman garip bir tıkırtı gelse, gaipten duymaya başladığım söz öbeği.

+ (ak sakallı dede sesi ile) makinenizinnnn rezistansıııı kireçççç kaplamışşşşşş
    - hayır hayır kaplamamıştır.
    + kaplamışşşşş şşşş şşşş şşş
    - haaayıııııırrrrrrrrrr!!1birbir
    .
    .
    .
    - (15 dk sonra) ben bir çay koyayım...
  • bunun beyni yanmışın bir alt versiyonu.
  • adam düdüklemede marka olmuş bir konseptin giriş cümlesi.
  • usta bu cümleyi kurar ve olaylar gelişir...

(bkz: brazzers)