şükela:  tümü | bugün
  • migros kadar olmasın bu da bir süpermarket zinciridir.ancak ilginç olan kısmı bugün evin altında minibüslerini ve şapkalı elemanlarını gördüğüm bir teknik servisinin olması.anlamadım ama olası:
    -iyiakşamlar makromarket mi? bizim hanım alışveriş yaparken bozulmuş da!?
    -hemen teknik servisi yolluyorum efendim
  • logosu "koca götlü bir dinozor" olan süpermarket zinciri. batıkent'te yakın mesafedeki kazıkçı migros'u batırıp yerini satın almış son zamanlarda gittikçe büyümüştür. hatta 15 dakika metro ring otobüs beklerken iki farklı şubesinin servisi geçmiştir on dakika arayla önümden şaştım kaldım, birbirleri ile de rekabet içindeler herhalde.
  • ankarada büyük hızla çoğalan,özellikle yenimahalle-demetevler yöresinde bir cadde üzerinde 5-6 tane markete sahip süpermarket zinciri.
  • yapmış oldukları yılbaşı çekilişinin kazananlar listesini fotoselli giriş kapısına asarak akşam akşam beni benden almış markettir. şöyle ki; insanlar çekiliş sonuçlarına bakayım diye kapıya yaklaşınca kapı açılmakta, listeye bakarken istem dışı kapıyla birlikte sola hareket ettikten bir süre sonra fotoselin görüş alanından çıktıklarından dolayı kapı kapanmaktadır. bu şekilde birkaç denemeden sonra oeeh diyerek okumaktan vazgeçip içeri girenler olduğu gibi sinirlenip girmekten vazgeçenler de olmuştur.
  • maskotu gay bir dinozordur.
  • logosundaki dinazor şıçarken el sallar neşe içinde, üstelik sümüklüdür boynu devrilesice...
  • alışveriş yaparken özellikle şarküteri ürünlerinin son kullanma tarihlerine dikkat edilmesi gereken marketler zinciri. son kullanma tarihi yaklaşan ürünleri rafın ön tarafına koyma cinliğini çok sık yapmaktalar.
  • kombassanın ilk çıkı$ını sağlayan afra marketler zincirini satın almı$tır..

bu satın almadan sonra eski hali ile yeni halini kar$ıla$tıranlar * marketçilikten ne kadar iyi anladıklarını kar$ıla$tıranlara hemen göstermi$tir..

konya merkez mağazası 15 ağustosta ibrahim tatlıses konseri ile açılması da konyada 1 numara gibi görünen adese marketler zincirini çökertmeye niyeti olduğunu gösteriyor gibi..
  • kayseri'de de ofis ve evim marketlerini satın almıştır.
  • bir liralık standları bulunan en sevdiğim güzide marketler zinciri. içlerinde yok yoktur. sıvı sabunların yanında kolaların arkasında hijyenik pedlerin hemen önünde deste deste rengarenk prezervatif kutuları görmeniz mümkündür. hatta şöyle diyim bir liraya prezervatif satan süper markettir kendileri.