şükela:  tümü | bugün
 • spotify'da müzik zevkimin uyuştuğu insanlarla iletişim kurabilmek mi?

  kullanmaya başlayınca "neden böyle bir mobil uygulama daha önce yapılmamış ki" dedirtiyor insana. bu uygulama resmen ihtiyaçmış. insan kullanmaya başlayınca anlıyor. zaten storeların app yorumlarında da insanlar hep beklenen, istenen, aranan app gibi şeyler söylemişler.

  çok hızlı gelişeceğini ve kabul göreceğini, hatta alışkanlık yapacağını düşündüğüm, gelecek vadeden elit bir platform olacak gibi görünüyor. çünkü insanlar aslında kendi duygularına yakın duygularla yaşayan insanlarla eşleşiyor, bu da daha kolay ve akıcı bir iletişime ışık tutuyor. buradan çokça sanat, canca dostluk ve bolca aşk çıkar. :)

  bu arada bu işler nasıl mı oluyor diye sorarsanız hemen bilgi vereyim, daha doğrusu alıntı yapayım:

  spotify hesabınızla kolayca bağlanıyorsunuz, kayıt olmanıza gerek yok.

  spotify hesabınızla bağlandığınız zaman, sizin müzik zevkinizi sistem detaylı bir şekilde analiz edip, yorumluyor. siz spotify hesabınızdan müziğinizi dinlerken, makromusic uygulaması açık olmasa bile sizinle aynı anda dinlediğiniz müziği dinleyen varsa, size bildirim gönderiyor, onaylarsanız da hemen sohbete başlayabiliyorsunuz.

  her gün 5 yeni profil eşleşmesi geliyor, bu kişiler genellikle sizinle aynı grupları, aynı şarkıları dinleyen kişiler oluyor. profillerini inceleyerek eşleşmeyi kabul edebilir ya da reddedebilirsiniz. kabul ederseniz hızlıca sohbete başlayabilirsiniz.

  keşfet kısmında makromusic kullanan kişilerin, spotify hesaplarında o an ne dinlediğini görebiliyorsunuz. hoşunuza giden bir şarkıyı dinleyen birileri varsa, kolayca eşleşip konuşabiliyorsunuz.

  eşleştiğiniz kişilerle konuşurken, o an dinlediğiniz müziği tek tuşla konuştuğunuz kişiyle paylaşabiliyorsunuz, o da hemen chat ekranındayken gönderdiğiniz iletiye tıklayarak kendisinden de o şarkıyı açabiliyor, böylece hem sohbet ediyorsunuz hem de birbirinizle hep aynı anda aynı şarkıları dinliyorsunuz.

  uygulama spotify apı’larını kullanıyor, yani uygulamanın spotify tarafından da o anlamda onayı var.
 • balon gibi bir şey. hatta katlanabilir telefon gibi.

  kimsenin ihtiyacının olmadığı bir şey. belki üç beş kişi tarafından konuşulacak ve büyük ihtimalle çok kısa süre sonra kimse yüzüne bakmayacak.
 • yıllar önce aynısı zaten vardı. (bkz: last.fm)
 • harika, fakat kullanıcılara bir profil olusturma hakkı tanınsa çok daha çekici hale gelebilecek bir app. hatta madem insanları müzik zevklerinden birleştirme misyonuyla oluşturulmuş bir uygulama; o profile video da atılabilmeli ki müzisyenler söylediği şarkıları ve enstrüman çalımlarlarini da sergileyebilsin. şu anki haliyle karşımızdakinin sadece spotify'de dinledigi grupları görebiliyoruz, süpermarkette peynir secmekten farkı yok. henüz yeni bir uygulama olduğundan daha fazlasıyla gelistirilecegini düşünüyorum.
 • neye göre eşleştirme yapacağını merak ettiğim uygulama. hesabımda her genre için farklı bir playlist olmak üzere yaklaşık 30 playlist var, bazılarında 200'den fazla şarkı var. uygulama hangilerini çok dinlediğimi nereden bilecek? bilen yeşillendirsin, merak ettim.

  edit: indirdim ve denemek için birkaç şarkı açtım, hiçbirinde eşleşme olmadı. sanırım programı kullanan çok az kişi var şimdilik.
 • çok güzel düşünülmüş, emek verilmiş hoş ve mantıklı bir uygulama. müzik dinlemeyi seven herkese öneririm.
 • tüm uygulamaları tinderlaştırmaya gerek yok cidden rahat bırakın nan spotify'ı
 • müzik poserlarının tinderı.
 • güzel bir düşünce ile yapılmış uygulama. fakat kitlesi yok şu anda, kitle çoğalırsa daha güzel olabilir.
 • taklit uygulamadır.

  (bkz: meetthemusic)