şükela:  tümü | bugün
 • çay house denen nanenin yeni adıdır. saçmaladıklarını anladıklarında isim değiştirelim demişler ama yine becerememişler.

  bir gün açıp burayı okuyup bunların kim ve amaçlarının ne olduğunu bilmek, öğrenmek isteyenler için yazıyorum, kurucusu serkan aktaş bahsettiği, "doğru yoldayız biz" genellemesinden uzak, okuduğu biyoloji bölümünden ötürü ortalıkta; adeta bir mendel edasıyla dolaşan, kendisini dünyanın en samimi insanı gibi gösteren hatta anladığım kadarıyla cidden kendini samimi sanan, kendisini kesinlikle etrafındaki herkes ama herkesten üstün görüp işini en doğru yapan kişi olarak gören, kendisine rakip olarak gördüğü birinin hemen "bu benim arkamdan konuştu, kulis yaptı..." gibi iddialar sunarak kendi tabiriyle o kişinin "ayağını kaydıran", paranoyak, ateist ve agnostik kişilerin; kendisini insan yerine koyup dinlediğinde "ego şovu" yapan (çok fazla verdiği örnek; "ben, karşımdaki onu dinlediğimi sansın diye, not defterine bir şeyler yazar gibi yaparım ama o sırada saçma resimler çizerim ehu ehu ehu..."dur.) ve kendince uydurduğu bir evrende saçma bir kurgu ve mantık yolu ile ateist olsun agnostik olsun fark etmez bu kişilerin fikirlerini çürüten biri olduğunu sanan, en samimi duygusunda bile bahsettiği riyakarlığa kurban gittiğini fark edemeyen biridir.

  bunun böyle olduğunu öğrenmek için yıllara ihtiyacınız yoktur. kamera karşısına geçtiği bir anı kamera arkasından izlemek size bir ipucu verecektir. etrafına kurmayı düşlediği dünyada islam dinine ait tek bir şey dahi yoktur. kendi reklamını yaptığı ideoloji ile uzaktan yakından bir bağı yoktur ve bu ideolojiyi kullanmaktan başka bir şey yapmıyor.
 • youtube keşfetime nasıl düştüğünü hiç anlamadan bu neymiş diye tıkladığım, günümüz teknolojisine uyarlanmış fakat zihnen ve uygulama olarak iki arada bir derede sıkışmış, çelişkilerle dolu junior siyasal islamcılara ait kanal sanırım.

  açıkcası tam çözemedim, bir iki videosunu sırf meraktan bu neymiş diye sara sara izledim ama izlediğim kısımlarda gerçekten dişe dokunur hiç bir cümleleri yoktu.

  kadınların çalışmasıyla ilgili bir video çekmişler diyor ki evinde eşinin ayağına yapmayacağı şeyleri (pedikürden bahsediyor) gitmiş elin adamına beş kuruş alacağım diye yapıyor, bu mu kadına görülen hak diye kendince küçümserken bir yandan da kadınlarımız bunu haketmiyor havası yaratıyor. evinde eşi su istese götürmez, uçakta alkol servisi yapıp (lafa özel alkolden giriyor) para kazanınca bu iş mi oluyor diyor. ses tonuna huşu katıp, diksiyonu düzgün bir şekilde konuşunca galiba molla görünmeyiz, inandırıcı oluruz sanıyorlar? gece gece nereden düştü de tıkladıysam sinirlerim zıpladı.

  ha bu arada videoyu çekerken eline de starbucks termosu almış kapitalizmden bahsediyor. kafalar karışık...
 • çalışma hayatı konusundaki videoda, nefsini kontrol edemeden, olgunlaşmadan topluma karışınca olacaklar o ileri derecede verdiğiniz örnekler olabilir. ama eşine sadık insanlar karşı cinsle çalışsa bile edebiyle gider gelir. sapkın örneklerinizin nefsine sahip çıkamayan insanlar için olduğunu belirtmeniz de fayda var.

  kadın müdürmüş de eşinden daha yüksek makamdaymış gitmiş boşamış. babaannemin söylediği, aman kızım okuma kötü yola düşersin evinde huzur olmaz gibi saçma cümlelerin topluca bir araya getirilmesinden oluşan bir örnekten başka bir şey değil.

  kadının metalaştırılması, cinsel obje olarak işlenmesi meselelerini çalışma hayatına bağlayarak çok saçma konulardan giriş yapılmıştır.

  kadın da erkek de edebiyle oturup çalışabilir.

  ayrıca en saçma örneğin, öğle arasında yemeğe giden bir kadın topluluğunu görüp kafanı çevirtecek bir ortamda çalışman. çalıştığın ortam çok önemli, gördüğün insanlar eşine olan hevesini kırar, onların peşine düşer, kıyaslama yaparsın gibi örnekler verip. pencereden dışarı bakamayacak bir ortamda çalışman da çok mantıklı ve söylediklerini destekler nitelikte.

  bir tane normal cümle söyleyip peşine on tane abartı şeyler sıralayan sonrada sanki o örnekleri vermemiş gibi konuşmasını tamamlayan videoları barındıran bir kanal. insanın sinirlerini zıplatır.
 • samimiyet kasmaya calisan yapay bir abi bence. calisan kadin/erkek konulu videosunda söyledigi cogu seye katiliyorum bu arada.

  günümüzde kadina yapilan en büyük zulüm kadin haklari diyor mesela. zerafet yalnizca kadina ait olan birseyken, feminizm adi altinda, kadinin bu genleriyle oynaniyor gercekten.

  eskiden köle pazarinda, satilan kadinin kendisi para almiyordu, günümüzde degisen sadece artik kadinin da para almasi diyor. belirli meslek gruplari icin eyvallah bu da dogru.

  kadin, evinde esine, cocuguna yapmayacagi seyleri, disarida baskalarina yapiyor diyor. hakki var cünkü kadinsam temizlik yapmak, camasir yikamak zorunda degilim diyen cogu kadin, bu islerini yine bir baska kadina yaptiriyor.

  ancak kiyaslama mevzuunda sunu unutuyor. kadin yaratilisi geregi, tek kisiye ait olmak ister. yani kadin dogasi geregi, prince williamla dahi calisiyor olsa, kendi erkeginden baskasini görmez ki. ancak bahsettigi bu kiyaslamayi erkek yapar bak. birlikte calistigi bir kezbandan cok kolay etkilenip, esi prenses dianayla kiyasa sokma cüretini gösterir. maddi anlamda güclü olmayan esini her firsatta kücük düsürmeye calisan erkekler dahi var bu cografyada. iste onun icin kadinlar hem güclü, hem güzel, hem de dimdik olmali; gerekirse 3 kurus icin bu abinin asagiladigi pedikürü yapmali. cünkü bu cografyadaki erkek zihniyeti, kadinin bunu yapmasini zorunluluk haline getiriyor.
 • zevklerini tanrı edenlerin din ve dini anlatan neyi kimi görseler korkarak klasik çamur at izi kalsın politakası izlemekte olan tiplerin yazdıklarına bakmayın
  adamlar ne diyor adamlar kim bu adamlar gizli kapalı mı yoksa açık açık iş mi yapıyorlar umurlarında olmaz onların zevklerine kest vurdugu için agzından salyalar aka aka bilmeden yazarlar

  bursada dini allahı anlatan bir vakıf
  siz burda hedonistlere bakmayın
  adamlar sizi zorlanıyor açın bakın görün bu adamlar ne diyor ne anlatıyor diye kendimiz
  okuyun sorgulayın burdaki veletlere bakmayın
  sonra kendiniz kararınızı verin
 • leşhane.
  maksat çöplüğünün yavrularından biri (bkz: samet seven); bir ders sıçmığı videsounun ilgili bölümünde atatürk'ün güya cehennemin dibine son sürat indiğini belirten bir 'kıssa' olduğundan bahsediyor.
  sizin kıssanıza ayrı üstadınıza ayrı sokarlar. destur çekmeden atatürk adını ağzına alamayacak tipler güzel giysiler, afilli koltuklar, iphonelar, macbooklar kuşandı diye bağırır, ayaklar baş, yobazlar alim geçinir olmuş. bu devran böyle sürmez, itler uludu diye kurtlar ölmez.

  işte o görüntüler
 • dilsiz şeytanlar.
 • çay house, sözler köşkü vs gibi yapılar nedir?
  bediüzzaman veya diğer adıyla said nursi kimdir?
  risale-i nur nedir?
  nurcular kimlerdir ve özellikleri nelerdir?
  bu entryde detaylı şekilde izah ettim.
  (bkz: #107652170)