• + memoşum yarın annemlere gidelim mi?
    - gidelim tabi.
    + öbür gün de gidelim.
    - bittabii
    + her gün gidelim!
    - mantıklı olan da bu zaten!
  • memo tembel çizerin son birkaç haftadır uykusuzda çizdiği köşenin adı. eşi ya da sevgilisi seldoşko'yu da çiziyor ve aralarında geçenleri bize yansıtıyor köşesinde memo. bence önceki köşelerden daha eğlenceli.
  • sözlüğün içler acısı halini birkaç karede özetlemiştir memo bu köşede, katılmamak elde değil.
  • ben bu köşede memo'nun selda'yı gerçekten olduğu gibi çizdiğine inanıyorum. kesinlikle toplumda çokca bulunan dominant kadın karakterlerin bir tiplemesini de yapıyor ancak selda'nın memo gibi bir insan olmadığı (olamayacağı) net. sorgulamamız gereken selda'nın neden memo ile birlikte olduğu değil çünkü böyle çok ilişki biliyorum (başta benimki olmak üzere), kadınlar bizim gibi erkekleri de sevebiliyor.* yapısı gereği erkek iğrençken kadın olabildiğine hanımefendi olabiliyor ve öyle olduğunda da memo ve benim başıma geldiği gibi ezildikçe eziliyor.

yaşasın ezilen halkların kardeşliği!
  • tembelçizer'in ayırca kendini çizerken daha gerçekçi bir yaklaşım sergilediği köşesidir. daha önce "şu şöyledir bu böyledir" dediği utanmadan iddia ediyorum köşesinde onu hep ince, zayıf bir beden ve nispeten genç bir suratla gördük. ama şimdi yılların birikimi olan göbeği, gıdısı ve seyrelmiş saçlarıyla görüyoruz.
    bu gerçekçi yaklaşım sayesinde, "ev hali" yaşayan bu güzel insan bize daha yakın, daha içimizden biri geliyor.

yazık sana memoşko.. halbuki o sadece birazcık işe yaradığını hissedebilmek istiyordu.
  • bu haftaki kedili hikaye ne biçim acıklıydı. rrospu çocuğu memo ağlatıyordu az kalsın beni.

---spoiler----

-onu ağlarken çok görmüştüm ama ağlamamaya çalışırken ilk defa gördüm.

o ne biçim laftır öyle.

---spoiler----
  • en sonunda annem ve babamın da okuyabileceği onlara mause padini hediye edebileceğim memo tembel çizer köşesi. okudukça bana yaşlı ve bilge bir adamın* sözlerini hatırlatıyor; (bkz: kılıbık adam mutlu adamdır)
  • memo tembelçizer'in son bir aydır rrospu çocuğu memo köşesinin yerine çizdiği, evde başından geçen hazin vakaları anlattığı köşesi. kendi deyimiyle "yenilginin kısa tarihi". en az selefi kadar güldürme potansiyeline sahip bence.
  • uykusuz 344. sayıda gözümden yaş getirmiştir. çakıl'a "erik, g*tün delik" demeyi öğretirkenki halleri özellikle, deli gibi güldüm. bu arada "yenilginin kısa tarihi"nden, "yenilginin katmerli tarihi"ne geçişi de ayrı gülümsetiyor her hafta gördükçe. bi' ben mi bu kadar gülüyorum acaba ya? neyse. çakıl'lı maceralara devam etmesini diliyorum memo’muzun.
  • nihayet seldoşkasını hamile bırakmıştır.
hesabın var mı? giriş yap