şükela:  tümü | bugün
  • kullanmaya başlandığında profesyonel ürünlere yönlendiren makyaj gereci. en kaliteli ve bu doğrultuda da en pahalıları bobbi brown markasına aittir.
  • (bkz: sigmabeauty)
  • genelde iyi bir makyaj malzemesi kadar pahalı olurlar, ama pudra fırçası olarak (bkz: solingen) markanın 3-5 liralık kabuki fırçası var. inanılmaz güzel, yumuşacık. en son gördüğümde 1 tane kalmıştı, o kadar yumuşak bir fırça olduğunu gören hanımlar kaçırmamışlar tabi.
  • cilt sağlığımız açısından makyaj fırçalarını düzenli olarak temizlememiz gerekir. burada dikkat edilmesi gereken nokta kurutma işleminin doğru yapılmasıdır. fırçaları su ve çeşitli losyonlarla temizledikten sonra, nemin kıl köküne gitmesine engel olunmalıdır, aksi takdirde fırçanın yapışkan özelliği kaybolarak bir süre sonra kıllar dökülmeye başlayacaktır. buna alternatif olarak piyasada fırçanın üzerine sıkılan sprey şeklinde temizleyiciler de bulunmaktadır.
  • bunları set olarak almamanızı öneririm. özellikle mac setler ve tek tek satılanları arasında ciddi kalite farkı var. set halindekiler benim neredeyse 2 fırçaya ödediğim para kadar. bunu sadece ben söylemiyorum yabancı makyaj bloglarında da bas bas bağırıyorlar.
  • en büyük hayalim makyaj fırçası ile göğüs ucu fırçalamaktır. tenkyü.
  • kaliteli olanları adeta altın değerindedir. alırken oldukça can yakar ama bilirsiniz ki en az 10 sene boyunca bıkmadan usanmadan daha güzel görünmeniz için saçlarını süpürge edecekler.. sevin onları :)
  • hırsız olsam kendi evimden çalacağım ilk şey olurdu. mac ve bobbi brown markalı birkaç fırçam var ve değerleri toplam 500 tl civarı.
    neyse ki hırsız onları almayı akıl edemez ama ben parayı bunlara gömmeyi nasıl akıl etmişim işte orası muamma.
  • son zamanlarda yuzumde ve makyaj urunlerimde kil birakmaya baslamis nadide urunum.

sanirim degistirme zamanim geldi..
  • tay tüyü olanları makbuldür.