şükela:  tümü | bugün
  • erkeklerin büyük bir çoğunluğunu oluşturan model. bir de bunların kepekli ve bulgurlu çeşitleri var. ama makyaj sevmeyen bu model rutuj makyajından haberdar olacak kadar metroseksuel olmayan modifiye edilmesi gereken bir modeldir. çatır çatır kandırılırlar zira doğal güzellik sanaraktan. (alıştıra alıştıra mı söyleseydim acaba bu acı gerçeği)
  • en çok da ayak tırnaklarındaki ojeden nefret eden erkektir kendisi.
  • -makyajsız kadın daha doğal ve güzel oluyor zira ben kadında önce doğallık ve kişilik ararım
    (bkz: at yalanı sikeyim inananı)
  • makyaj yapmayi sevmeyen kadin modelinin favorisi olan erkek modelidir..
  • makyaj malzemelerinin tadı güzel olsa,, dünya üzerindeki sayıları yarı yarıya azalacak erkeklerdir..
    (bkz: bu işte güzel para var)
  • "bir kadin makyajsiz da guzelse gercekten guzeldir" mantigini kavramis erkektir. yoksa o kadar boyayi bana da surseniz elbet bircok kizdan guzel olurum.
  • (bkz: yes be annem)
    hay ağzını öpeyim diye düşündüren erkektir. (hayır bünyede biseksüellik yok, makyaj yapmadığı için değil, makyajı kadında sevmediği aşikar*) şu üç günlük dünyada sevdiği insanın kendi cildine ulaşmak isteyen erkektir. makyaj sevmediğini bildiği halde "ımpfh sana güzel görünmek için yapmıştım, halbuki sen nankörmüşsün" tribindeki kızların bu tavrını ise pek samimi bulmamaktadır.
  • uyanık erkektir. severim.
  • çoğu yalancıdır bunların.kızı sevmeye makyajlıyken başlarlar,çünkü kız o dönemde daha alımlı,daha çekici görünmektedir.sonra kız çıkma teklifini kabul ettikten sonra,onun sevgilisi olduktan sonra "makyajsız daha güzelsin,makyaj yapma bence" diye zırvalarlar.çünkü etkileşim kendi halinde,stabil bir şekilde sürmektedir artık.makyaj gibi ivmelendiricilere gerek yoktur.
  • benim de teşkil ettiğim modellerden bir tanesidir. makyaj iyi midir kötü müdür bilmiyorum, benim sevmeme nedenim bazı kızların hakikaten makyaj yaparak güzel görünmesi ama hakikaten çok güzel, süper, şahane olanların -ki benim gözümde kendi kız arkadaşlarım tabii ki- makyaj yaparak yüzünün güzelliğini gizlemesi. soru şu: etrafta makyaj yaparak güzel görünen kızlar varken neden sen de makyaj yapıp sanki makyajla güzelleşmiş gibi görünmeyi tercih ediyorsun?