şükela:  tümü | bugün
 • yüzünüzü dışa vurumcu bir ressamın tuvaline çevirmeyin yeter.. hatta makyaj falan yapmayın ne gerek var..

  bi de başlığı açıp da terk etmek çok ayıp.. öğrenin.. ya da uçmayın.. yapın bişiler..
 • allık sürmeyi tez elden öğrenin. sonra palyaco gibi geziniyorsunuz ortalıkta.
 • her ne kadar bir sürü olsa da, icinde sadece bir tanesi benim icin altin degerinde olan hususlardir. söyle ki, eger sabah yaninizda uyanacak bir erkek varsa, yapilacak makyajinin dozunu kacirmamak. boya badanaya bulanmis suratin sabah akmis insaat duvari kivamindaki görünüsü erkege kim lan bu bile dedirtebilir. ne geregi var yalanciligin, özünüze dönün.
 • özellikle "negatif panda" modunda gezenler için öğrenilmesi gereken kurallar bütünü.
  bir erkek gözüyle söylemek gerekirse; göz çevresini beyazlatan şey her ne ise ondan kesinlikle uzak durun, göz kapaklarınızın üstünü yumruk yemiş gibi kapkara boyamayın ve yüzünüze simli bişeyler sürmeyin.
  göz çevresini belirgin hale getiren (kalem mi deniyor; eğer öyle bişeyse gerçekten çok yaratıcı !) şeyi kullanın, güzel görünüyor ama abartıya kaçmayın, esmerseniz rujunuz çok koyu olmasın.
 • oncelikle yuzunuzdeki bilimum tuyleri ve kaslarinizi da duzgunce, simetrik olarak aldirin. cogu kisi yanlis kas aldirdigi icin ne kadar makyaj yaparsa yapsin bunu kapatamiyor.

  kaslariniz guzelse, onlari hepten aldirmayin, dovme kas denen sacmaligi yaptirmayin, uzaktan normal gibi gorunse de, yaklastikca ortaya cikan goruntu hic hos degil.

  eger varsa, kusurlari ortecek turde, agir olmamak kosuluyla makyaj yapin. moda diye, her tur yanak, dudak, goz vs makyajini yapmayin. su aralar moda olan goz ve cevresini en koyu formatta boyama basli, bazi (hatta cogu) kiside ziyadesiyle komik durabiliyor, palyanco gibi gorunebiliyor.

  dogal olan en guzelidir, makyajin amacinin iyi olani belirginlestirmek, kotu olani daha az belirgin hale getirmek oldugunu unutmayin.
 • erkekseniz yapmamaya dikkat edin
 • kullanılacak malzemeye dikkat edilmesi, bunyeye alerji yapanlarından kaçınılması pek önemlidir. örneğin gözünüze çektiğiniz kalemin alerji yapması kadar gecenizi-gündüzünüzü rezil edebilecek bir hadise olamaz...
 • üzgün olduğunuzda makyaja abanmayın, özellikle de terracotta denen o aletleri yüzünüze sıvamanın duygularınızı gizleyeceğini sanmayın, biliyoruz bronz heykelciklerin kalbi kırılamaz, ama erkekler sizin bronzdan yapılmadığınızı bilecek kadar zekiler, onları kandırmayın.
 • sevgilinizin makyaj malzemelerini kullanmadan önce mutlaka izin alın.
  ayrıca kıyafetinize ve kullanacağınız ortama göre yapacağınız makyaj türü ve renklerin uyumu konusunda sevgilinizin fikrini alın...

  ne de olsa bir kadın olarak sizden daha iyi bilir bu işi...
 • ozellikle goz makyaji bittikten sonra, kirpik kivirici gibi kullanmasi zor bir alet cok dikkatli kullanilmalidir. en ufak bir hatada salt kirpikler degil, goz kapagi da kirpik kiviricinin kiskaclarina sıkısıp zarar gorebilir. bu yuzden dikkat etmekle beraber fonksiyonunu dogru saglayabilmek adina iyi bir markanin, iyi bir urununu almak gerekir. zaten makyaj yaparken ucuz urun kullanmak yerine dogru ve iyi urunler kullanimi tercih edilmelidir. pahali da olsa, iyi bir markanin az ve oz urunleri alinarak, ucuzlasmadan dogru ve guzel makyaj goruntusu saglanabilir.