• erkeklere gaysal bir kimlik katan davranış
  • (bkz: makyaj)
  • moraliniz bozuk oldugunda kendinizi iyi hissetmenizi saglayan aktivite.
    (bkz: bu duvarı badanalamali mi yoksa badanamamalı mı)
  • bir sanattir bu eylem. dakika itibariyle yapmayi bilmeyeni maymuna cevirdigini gordugumuz eylem
    (bkz: ben bugun bunu ogrendim)
  • sinir çok bozuk olduğunda, can sıkıntısında, yapacak bişey bulamama anında aynanın karşısına oturup bi kaç renk tonuyla farklı farklı yapılması gereken, hele bi de güzel olursa acaip etkili bi eylem.
  • makyaj yapmak ile sıvanmak arasında fark vardır geyiği doğrudur...makyaj, hatların ortaya çıkartılmasıdır..güzel elmacık kemikleriniz varsa bir iki fırça darbesiyle pembelik katmak, ya da çok güzel renkli gözleriniz varsa ince bir siyah kalem dokunuşuyla ışıl ışıl göstermek, farkettirmek tam aksine kendine güven işidir...
  • öff ki ne öff bir iş......gözün kaşınır kaşıyamazsın su içmek istersin ruj bulaşır yemek yersin akar geçer......yani kadın olmak zor zanaat gerçeğinin kanıtıdır bu....(mesela gözümde makyaj var sabahtan beri kaşıyamadım sefkili gözlerimi gebericem sıkıntıdan....)
    öğreten adam editi:evladım gencecik çocuksun cildine yazık bak doğal halin ne güzel yapma makyaj falan doğal ol.....(valla da yılın 350 günü falan bu uyarıya kulak asar cildimi sakin sessiz yaşatırım ama ara sıra yapıp kanser olduğum zamanlar da olmuyor değil......)
  • bazi insanlar makyaj malzemelerini kirli bulduklari icin yuzlerine surmeyi reddeder, ozel bir gun nedeniyle surmusse de gun biter bitmez yikanir. bu insanlar icin makyaj yapmak kendini cirkinlestirmektir. hele banyo yaptiktan sonra hayatta yapamazlar, ozel gun felan umurlarinda degildir artik..
    belki de onlarin bu goruslerini degistirmek icin bircok marka*** artik yagsiz ve cilde faydali urunler hazirlamaktadir.
    nitekim, bir kadin icin makyaj yapmak, bir erkek icin tras olmak kadar dogal gorunebilir.
  • bu isi yapan profesyonellere makyöz denir..
hesabın var mı? giriş yap