şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ayrıcalıklara falan sahip olmayan, türkiyenin en büyük 3-4 inşaat şirketinden biridir. geçtiğimiz günlerde gebze-izmir otoban yolu projesini kazanan (5 milyar dolar) konsorsiyumun içinde yer alan firmadır aynı zamanda. bu piyasada 40-50 senedir bulunan ve bugünlere bileğinin gücü ile gelen , çebi ailesinin ülkeye kazandırdığı en büyük firmaların başında gelmektedir. sahibi saffet çebi dir. ama işleri oğlu adnan çebi ye devretmiştir.
 • boğaziçi köprüsü ayaklarında, viyadük güçlendirme çalışmalarını da bu şirket yapmıştır. çalışmalar sırasında etkilenen eski sokağımda bi yer vardı hep çamur oluyordu. tek bir şikayetimle iki gün sonra çamur olan yola asfalt dökmüştü bu şirket. o yüzden gözümde süperdirler. ha ayrıca viyadükleri de hayvan gibi güçlendirmişlerdir. depreme dayanıklı hale getirmişlerdir.
 • kocaman, adı sanı belli, bildiğin şirket.
  milliyet gazetesi heyecanlılığıyla ve gözlüğüyle karalanması epey komik. vasat gazetecinin vasat insanlara sunduğu, türkiye'nin patagonya olduğu hisli haberler artık hızla bitsin lütfen. istanbul'un yanıbaşında yol yapılıyor ama sanki gizi kapaklı ihalesiz bilmemnesiz. yahu hiç mi birşeyden haberiniz yok. hadi yok, bir de uyanık rolüne yatmayın bari.
  malum haberin okuyucu yorumlardı da harika "uyan türkiyem, gizlice yol yapıyolar vs."
  2009 karayolları proje bilgileri: http://www.kgm.gov.tr/asps/global/2009global.pdf
  makyol devam eden proje bilgileri: http://www.mak-yol.com.tr/….php?pkat=1&pyrt=i&pst=d

  birşey iddia etmeye gerek yok yani. açık saçık herşey. gudik milliyet muhabirleri de o sıcakta onca yolu gidip işçilerle konuşmuşlar. halbu işin adının yazdığı tabelayı okusalar... okusalar gazeteyi satamazlar.
 • yalnızca türkiye'de değil, yurtdışında da bir çok ihaleye giren inşaat şirketidir. bildiklerim arasında fas, moldova ve ırak vardır, bu ülkelerde havalimanı, yol vs. inşaatlarını sürdürmektedirler. çebi ailesinin türkiye'ye kazandırdığı önemli bir şirkettir kısacası.
 • kırıkkkale ankara arasındaki yolu düzlemiş şirket. kalitesini zaman gösterir
 • şubat ayında gerçekleşen 14,7 km uzunluğu ile dünyanın en uzun 4. tüneli olacak ovit tüneli ve bağlantı yolları ihalesini kazanan inşaat - altyapı firması. firma trabzon - araklı kökenlidir.
 • ya bunlarin hesap kitaptan haberleri yok ya da 22 milyar verenlerin.
 • sanayi mahallesi - hacıosman arasındaki 3. faz metronun yapımını da alarko adi ortaklığıyla üstlenmiş şirket.
 • elin gavurunun 20 milyar euro verdiği ihaleye kafadan 4 milyar vererek haraç mezat iş yapma isteği ihanet kuşkusuna sebep olmuştur.
 • dünyanın en büyük 225 uluslararası müteahhitlik firmalar listesinde 33 türk şirket ile birlikte yer alan şirket

  kaynak: http://emlakansiklopedisi.com/…lik-firmalar-listesi

  sanırım millet olarak en başarılı olduğumuz alan inşaat sektörü