şükela:  tümü | bugün
 • beyinsel malfunction, bir cesit caresiz kalma zirvalamasi, mavi ekran ibaresi.
 • mevcudiyeti mümkün feminizm yanlıları. her türlü görüşten mal insan çıkar elbet ama bu konudaki rekor potansiyel götveren homofobik maçolardır.
 • mallarla mücadele etmek durumunda olan feministlerdir..
  ideolojik mücadele alanının tamamen dışında kalan bir durumdur.. zira iki lafı bir araya getirip de feminizm karşıtı bir argüman üretemeyenlere ve sadece küfretmekle yetinenlere karşı malların anlayacağı türden yöntemler geliştirirler..
 • feminist olayım derken istemeden seksist olan insan grubudur. içinde erkek üreme organları geçen her türlü cümleyi kadınlara yapılan alçakça* bir saldırı olarak kabul eden, dildo adlı nesneyi pala bıyıklı erkeklerin akşam karılarını döverken kullandıkları, bilgisayar başında entry giren ergen maçoların ise porno arşivlerinde putlaştırdıkları bir garip falakamsı totem olarak algılayan yazarlardır. şüphesiz ki feminizmin ilkelerini daha iyi bilen ve uygulayan bireylerdir. ne var ki kendileri kaybedip, savundukları değerleri son derece doğru bulan insanları bile çileden çıkartmakta üstlerine yoktur. bunun nedeni ise hayatta, sözlükte, dinde hemen hemen her ortamda ve boyutta ezici bir üstünlük sağlayan maço-seksist-lümpen ittifakıdır. çok sayıda, ayar alması gereken bireyin olduğu da göz önünde bulundurulursa** bu mümtaz insanların feminist olayım derken seksist ve esmer bıyıklı erkek düşmanı olmaları şaşırtıcı değildir. bayan olanlarının, konuya daha hassas yaklaşmaları olağan bir tepkiyken, erkek olanlarının süngü hücumuna kalkmaları kanımca pür-i pak cinse sinsi bir selam çakma çabasından başka bir şey değildir. kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için feminizmi benimsemeye gerek olmadığı gibi, her dildodan nem kapmaya da gerek yoktur.
 • feministlerin neden var olduğunu, özetleyen sıfat tamlamasıdır mal feministler.

  ne yapar feminist arkadaşlar (cinsiyetim nedeniyle feminist olamayacağım kesin olduğuna göre bu sözden alınamam da; beni feminist yalakası tamlaması paklar. buyrun orada da bana sövün.)

  en masum konuşma ve davranışların neden masum olmadıklarını deşifre ederler

  seslerini yükseltince daha da çok ezilen hemcinsleri adına da bağırırlar

  dayak ve sözlü şiddet yoluyla susturulmaya çalışırlar.

  hata da yaparlar niye yapmasınlar ki.
 • gerizekalı bir ilkokul tekerlemesidir

  bir iki üçler
  mal feministler
  dört beş altı
  komunizm battı
  yedi sekiz dokuz
  empeyalizm domuz
  on onbir oniki
  eşşeğin ***
 • mal olarak ifade edilmesi belki pek doğru olmamakla birlikte, hemen her görüş ve düşüncedeki insanlar arasında bulunabilen zaman zaman cansıkıcı insan grubunun feministler içinde olan halidir. gerek feminist versiyonuyla, gerek dindar versiyonuyla gerek de sosyalist versiyonlarıyla karşılaşmışlığım vardır.
  bazı insanlar belli bir ideolojik, siyasi görüşe veya bir dine yeni yeni ilgi duymaya başladıklarında kanları kaynarlar ve bu yeni ilgilerini günlük hayatlarının her anında öne çıkarma hevesine düşerler. bir ortamda oturup iki kelam muhabbet etmeye kalktınız mı bu insanlarda o muhabbet beş dakika içinde çekilmez bir hal alır. söylediğiniz herşeyi, espriyi, sohbeti vs.'yi o inandığı düşünce/fikir/ideoloji bağlamında ele alır. bir iki derken sohbetin tadı kalmaz. öyle uç noktalardan yakalarlar ki aşağı da tüküremezsiniz, yukarı da..başlıkla ilgili olduğu için söylüyorum, vaktin birinde bu durumun feminist versiyonuyla karşılaşmıştım bir zamanlar. bir sohbet ortamında yeni tanıştığımız bir hatun kişilik tarafından sohbetin içine edilmişti. kız öyle hassas ki herşeyden alınıyor, espri yapsak kadın erkek eşitliğine göre yorumlayıp haksız olduğumuzu, bunun neresinin komik olduğunu irdeliyor. memleket meselesinden bahsetsek kadın erkek eşit olmadığı için böyle diyor, sanattan musikiden bahsetsek (ortam türk sanat müziği ile uğraşan insanlardan müteşekkil bir ortam) kadınların müzikteki yerinden kıllanıyor, koronun sahnede duruşunda kadının niye önde ama alt basamakta durduğu bile batıyor vs..(cümleler tam tutmuyor ama kafanızda canlandırasınız diye örneklendiriyorum)..kendisine mal feminist dememiştim ama içimden "üff be arkadaşım, siktin muhabbeti yani" demişliğim vardır.

  bir keresinde de böyle bir sohbetin kopkoyu dindar bir vatandaşla yapılmış versiyonu vardır ki zor kaçmışızdır. neticede hayattan insan profilleridir bunlar . her fikrin her görüşün uç noktasındaki insanlar vardır. bizim konumuzda incelenmeye çalışılan insanlarda dikkat çeken nokta ise bu insanların bu görüşlere veya inançlara henüz başlama aşamasında böyle davranmaları ve çevresindekileri "kendi safına" çekmeye çalışırken bilâkis inandığı görüşten soğutmalarıdır. biraz çiğdirler, zamanla pişerler