şükela:  tümü | bugün
  • sayın kemal kılıçdaroğlu beyefendinin açıklaması.
  • tam açılımı

--- spoiler ---

ben eski maliyeciyim. mal nasıl götürülür ben çok iyi bilirim.
    --- spoiler ---

olan ifadedir. ne diyelim, şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler
  • maliye teşkilantında çalışan herkes dolandırıcılık türleri hakkında az çok bilgi sahibi olur. kaldı ki kemal kılıçdaroğlu eski hesap uzmanlarındandır, yani bu işin piridir. yani kılıçdaroğlu neler döndüğünü biliyorum demekte haklı. kendi fiilen uyguladığı için değil, yıllarca dolandırıcılığın nirvasındaki bir ülkenin maliye teşkilatında görev aldığı için.
    havuz medyası olayı istediği şekilde çarpıtmaya devam edebilir.
  • https://mobile.twitter.com/…atus/938136514206236672

mal nasıl götürülür kılıçdaroğlu herkesden iyi biliyormuş.
    mal nasıl güdülür onuda sende gördük.
    abd sizi çok iyi güdüyor.

chp lilerin asla yazmayacağı başlıklardan.
  • doğrusu için:malı nasıl götürdüklerini ben çok iyi bilirim..
  • --- spoiler ---

vergi ödememek için, bu memlekette vergi ödememek için her türlü sahtekarlığı yapıyorsunuz. ben bunları bilmez miyim, ben eski maliyeciyim. mal nasıl götürülür senden daha iyi bilirim.

--- spoiler ---

ya hakikaten bu kılışdar artık saçmalamanın sınırlarında geziyor.
    elindeki belgelerle yapabileceklerinin sınırı yokken dolaştığı yerlere bakar mısın? bilmiyor mu bu adamlar bu lafı alıp ''kılışdar hırsız'' diyecekler? yani nasıl bu kadar ayarsız bir konuşma yapabiliyor aklım almıyor.
    iyi parti'den beklentim her geçen gün artıyor ama onlara da ne anahaber bültenlerinde ne de gazetelerde yer verilmiyor.
    adamların uğradığı sansüre bakar mısın?

aklıma geldikçe şu söz sinirleniyorum gerçekten. ardında önünde ne olursa olsun, böyle bir lafı söylememeli akıllı bir siyasetçi. al işte, kullanıyor adamlar. ''kılışdar malı götürmüş, kendi ağzıyla söyledi.''