şükela:  tümü | bugün
  • aslında 2017-2018'de süper ligde mücadele edecek takımın adı yeni malatyaspor'dur. ancak bu takımın da eski adı malatya belediyespor'dur.

    bilmeyenler için kısa bir özet geçeyim, "malatyaspor" kendi çapında efsane olmuş, vakti zamanında süper lig'de mücadele etmiş, avrupa takımlarına malatya'da top koşturmuş, "doğunun kaplanı"ydı.
    türkiye futbol camiasının işbilmezliğinden ve kötü niyetinden, ego yarışından nasibini fazlasıyla aldı, malatya'nın ileriye gelen işadamları tarafından evrilip çevrildi ve milyonlarca lira borca batıp, küme düştü, binlerce lira ödenen prezervatiflerin ketçapların faturaları havada uçuştu, yargılamalar, mahkemeler sürdü. artık kimse sahip çıkmaz oldu, başkanlığı konusunda yarışan işadamları ortalıktan kayboldu. kulüp başkanlığına önce silik isimler, en son da taraftarlar derneği başkanı bir adam seçilecek kadar geriledi. bu adam, katıldığı bir yerel televizyon programında "malatyaspor'un mevcut durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna, "benim gibi bir adam kulüp başkanı olabildiyse, söylenecek bir şey kalmamıştır aslında" dedi, varın siz düşünün. sonra gene düştü, sonra gene düştü... çıkması mümkün değildi, malatyalı idareciler ve diğer bazı başka işadamları, farklı bir formül ortaya attı. o zaman 2. lig'de mücadele eden malatya belediyespor'u destekleyecekler ve onun adını yeni malatyaspor olarak değiştireceklerdi.

    öyle de oldu.

    edit: bu arada, malatyaspor en kötü zamanıda galatasaray'ı kendi sahasında 0-1 yenmişti. hem de on yedi yaşında, normal zamanda yüzüne bakılmayacak bir futbolcunun attığı golle. bu da böyle bir dipnotumdur.