şükela:  tümü | bugün
  • 90 lı yılların ortalarında sivas-gurun de çay molası verdiğimiz bir anda farketmiş oldugum otobus firması.medine malatya arası hiçbir seferi bulunmamaktadır.
  • duyduğum kadarıyla namaz için mola veren bir firmaymış. yolculuk için namazını kaçırmak istemeyenlere tavsiye edilir, "bana ne ya, ben başkasının kıldığı namazı ne beklicem" diyenlere tavsiye edilmez.
  • teröre tepki olarak otobüsleri taşlanmış otobüs firması. ben sizin beyin lobunuzun, vereceğiniz tepkinin amk.

http://www.milliyet.com.tr/…e-tasli-gundem-2114774/

ekleme edit: malatya ve pkk birleşimini yapan beyin kıvrınlarınızın ayrıca amk.
  • 2015 genel seçimlerinde hdp'nin %8, akp, chp ve mhp'nin toplam %87.23 oy aldığı bir şehrin otobüs firması.

"okumuyor, hep tv izliyor" diye türk insanını eleştiriyoruz ama bu hayvanlar tv'de haber falan da izlemiyor galiba? malatya'yı neresi, nasıl bir yer sanıyorlar acaba merak ediyorum.
  • hdp'nin istanbul'dan daha az oy aldığı malatya'nın bir otobüs firmasıdır.

allah akıl fikir versin.
  • doğudan gelen otobüslerin sadece terörist taşıdığını sanan sığırların taşladığı firma.

ulan malatya'dan gelse ne olur, ağrı'dan, hakkari'den, şırnak'tan gelse ne olur. o otobüslerde seyahat eden asker, polis, bunların aileleri, şehit veya gazi yakınları yok çünkü. komple terörist ve mühimmat taşıyorlar.
  • sözde seyahat firması, insanları bir yerden bir başka yere ulaştırmak amacı var. oysa sizi tam aksine yolda bırakabilir.
    bu firmadan şimdiye dek iki kere bilet aldım ilki 2009 yılında bayrama giderken mecburiyetten aldım otobüsleri eski ve koktuğu için pişman oldum. son olarak bu pazar pederden ankaraya dönüş için biletimizi önceden ayarlamasını rica etmiştim. (internette diğer firmalarda dolu görünüyordu ancak darende ilçesinin özel kontenjanı olduğu için onları alabiliyoruz.) peder direk medine turizmden almış ama ben hiç sormadım malatya zaferden alır diye düşünüyorum meğer kamilkoç'a satılmış, yokmuş. sözde pazar 9.30 arabasına yer ayırttık bileti binmeden alacağız.

tabi ben ankaradan da zonguldak'a gideceğim için pamukkale turizmden akşam 7 arabasına bilet aldım.
    medine turizmle yolculuk hüsranla başladı, meğer araba 9.30 değil 10.30'muş. tabi benim için yine rahat darende ankara arası hiçç 8 saatin üstüne çıkmamış sadece bir kere bayram sonrası sabahı aştiye otobüs girememişti. turnikelerden sırt çantamı alıp yürümüştüm.
    otobüs ankaraya varınca çevre yolundan değil direk samsun konya yoluna daldı ve olay koptu otobüs belediye otobüsüne döndü. ben 7 arabasına yetişemeyeceğimi anlayınca pamukkale turizmi aradım pazartesi işe gideceğimi ve beni aşti çıkışında beklemelerini rica ettim. firma kabul etti. muavine beni aştiye girmeden pamukkale turizmin beklediğini mutlaka yetişmem gerektiğini söledim muavin tamam şöföre söylüyorum sizi indiririz dedi. eskişehir yoluna girdiğimizde şöföre söyledim şöför olmaz orada indiremem kurallara aykırı ısrar ettim rica ettim ama nuh dedi peygamber demedi.(ankara içinde en az beş yerde durdu) aşti sapağında pamukkale turizim saat 19.15 te hala bekliyordu. ve ben turnikeye girince sinir krizi geçirdim. kafamı cama vuruyormuşum sesimin tonu değişmiş sonra ağladığımı fark ediyorum iner inmez indim ve şöförün bağırdığını duyunca arkama baktım şöförü yolcular tutuyor adam arabaya zarar verip yolcuları rahatsız ettim diye bana saldırıyor. ben hemen sırt çantamı alıp otobüse koşuyorum ama otobüs gitmiş. sonra bilet aldığım yazıhane beni arıyor ve beni fırçalıyor. şöför darende yazıhanesini arayıp neden benim gibilere bilet satıyormuş.
    pamukkale turizm beni en az 15 dakika aşti çıkışında bekledi ancak kendi memleketimin firması bir dakika durup indirmem dedi. işte pamukkale turizm bu yüzden büyük medine turizm ise böyle ibne bir firma insanlık orada 15 dk beklerken vicdansızlık oradan çekip gitti. ve beni aştide bıraktı.

pamukkale turizmden normalde yanmaz bilet almam ama arkadaşım ben çok sinirli olduğum için gitti, bize biletimizin yanmaz olduğunu söyleyip ücretisiz bilet vermişler. (evet fotokopi biletti) ya bize kıyak geçtiler ya da gerçekten yanmaz bilet almışım. o gün arabalarda yer yoktu ve sabh 7 arabasına bindik gece ablamda kaldım otelde kalmak zorunda da olabilirdim. gece boyu ellerim titredi pazartesi zonguldak'a vardığımızda dahi ellerim titiyordu.
    hem saati yanlış söyleyeceksin ve bize yanlış bilet aldıracaksın. hem bayram trafiği olmayan bir zamanda molaları uzatarak ankaraya kadar dolmuş gibi giderek yolu en az kık dakika uzatacaksın. sonra hiç trafik olmayan bir yerde yolcuyu indirmeyerek mağdur edeceksin.
    bizim hiç mi suçumuz yok? belki babam saati yanlış anladı kulağı iyi duymadı bilmiyorum ama 8 de malatyadan çıkıyor 9.30 da buraya geliyormuş dedi. ben yolu 8 saat olarak hesapladım yani 94'ten beri ankara darende arası gidip gelirim. hatta bir kere 7 saatin altında bile gelmişliğim var.
    herşey yanlış olsa da orada bizi 15 dakika bekleyen bir otobüs vardı. bir dakika bizi indirip aştiye giriş yapardı ve hiçbir şey olmamış gibi yolumuza devam ederdik. ne ben sinir krizi geçirirdim ne insanlarla tartışırdık.
    sakinleştikten sonra pamukkale turizmi aradım zonguldak'a giden aracın şöförüne ve yolcularını beklettiğim için özür dilediğimi iletmelerini söyledim. umarım yolcular bana haklarınnı helal ederler.
    pamukkale turizm yanmaz bilet vererek en azından bir nebze bizim mağduriyetimizi giderdi.
    tabiki ben otobüsün 10.30 otobüsü olduğunu bilsem gece 1 arabasına bilet alırdım. ya da kamilkoçtan 12 arabasına bilet alırdım. yarım saat yolun uzayabileceğini tahmin etmem buna göre bilet almam gerekir ama 9.30 da kalkacak diye bildiğimiz için bir buçuk saat aşti de bekleyeceğimizi göze alarak 7 arabasına bilet aldım.

medine turizmin logosundaki devenin otobüs şöförü olduğunu tahmin etmemişim o da ayrı konu.
  • hiç tavsiye etmiyorum, çok mecbur kalmadıkça kullanmamanızı öneririm.

normalde bilet almadığım bir otobüs firmasıdır ama uçak bileti pahalı olunca ve diğer otobüs firmalarında istediğim tarihte bilet bulamayınca alayım dedim. almaz olaydım. internetten özellikle orta kapıya denk gelmeyen bileti aldım ama otobüse bindiğimde aldığım numara orta kapının hemen önündeki koltuğa denk geliyordu. yani internette gösterdikleri ile otobüsteki koltuklar uyuşmuyordu. ve oturduğum koltuk bozuktu, geriye yatmıyordu. saatlerce süren yolculukta dimdik koltukta yolculuk etmek zorunda kaldım. televizyonlar bozuk dediler, yolculuk boyunca hiç açılmadı. otobüsteki iki büyük televizyonu açtılar, saçma sapan bir kanal açıp son ses dinlettiler resmen. mola saatleri de çok saçmaydı. 14.00'da bindiğimiz otobüs saat 16.00'da, saat 23.00'da ve sabaha doğru birer mola verdi(arada da bir veya iki defa tuvalet molası verdiler). öğlen yemeğini yedikten sonra binmiştim otobüse, saat 16.00'da yemek yemek için erkendi, saat 23.00 ise geçti. ayrıca muavin de çok kabaydı, insanları azarlar gibi konuşuyordu.