• taze taze yiyiynce insanı bir hoş ve brucella eden, genellikle köylüler tarafından yapıldığı için hijyen konusunda sınıfta kalmış olan, arada bir haşlaması yapılınca coşkuyla yenilen ama titz insanların yanına yaklaşmadığı bir tür peynir..
  • zeytin yağında kızartınca hellim peynirini kesinlikle aratmıyor. hatta daha lezzetli olduğu söylenebilir. mangalda şişe diz, bir sucuk bir peynir bir sucuk bir peynir, koy ekmek arasına.
  • açık ekmek, soğuk kavurma, biber turşusu ve tabiki demli de bir çay eşliğinde yenmesini tavsiye ettiğim peynir.karlıdağ markasıyla migroslarda da satılmakta uzun zamandır.
  • çocukluğumun korkulu rüyası. pis kokulu "ıyyyy" peynir. tadı çok yoğun, lastik gibi, niye yendiğini anlamadığım bir peynir çeşidi. ağzına peynir koymayan ben, yıllarda -ilkokuldan liseye kadar- anneme yardım etmek amacıyla peynir bastım *. ellerim günlerce peynir kokardı. kendime ne zorum varsa artık, bir sonraki sene haziran gibi yine otururdum tepsinin başına. hala nefret ederim. böreğe konduysa böreği yemem, masada benden en uzağa iteklerim. gerçekten insanlar bunu neden yiyor anlamıyorum.
  • tosta en kral kaşar peynirinden daha çok lezzet veren peynirdir. yumuşaması lokum kıvamını alması için sabah tüketilecek kadarını geceden ılık suda bekletmek gerekir.
  • ekmek arasi domates, hiyar, yesil biberle cok iyi giden memleket peyniri.
hesabın var mı? giriş yap