şükela:  tümü | bugün
  • döviz ve altı fiyatlarının tarihi rekorlar kırdığı günümüzde, malatya hacı abdi mahallesi'nde inşa edilen binanın yaklaşık %70'i altın kaplama yapılmış. toplam maliyeti 24 milyon tl olan binanın standart dairesinde oturmak isteyenlerin 3 milyon tl'yi, dubleks olan dairelerde oturmak isteyenlerin ise 4.5 milyon tl'yi gözden çıkarması gerekliymiş.

-ilgili haber linkleri-

-cnn

-milliyet

-sabah

haber içeriği

"malatya'da görenleri şaşkına çeviren apartman: altın kaplama"

altının değerinin her geçen gün arttığı bugünlerde malatya’da yüzde 70’i altın kaplama olan 4 katlı apartman tüm dikkatleri üzerine çekiyor. hacı abdi mahallesi'ndeki mimari, doğu anadolu'da tek, türkiye genelinde ise nadir örnekleri bulunan özellikler taşıyor.

görenlerin ‘saray’ diye adlandırdığı apartmanın her dairesinde musluklar ve kapı kulpları 24 ayar altın kaplamadan oluşuyor.

duvar süslemeleri ve mobilyaları da altın varaktan olan yapıdaki işlemlerde bir ressam titizliğiyle çalışılmış olması ise görenlerin ağzını açık bırakıyor.

içindeki eşyalardan dekorasyonuna kadar her şeyi el yapımı olan mimaride diğer yapılardan 100 kat daha pahalı ve dayanıklı malzeme kullanıldı.

toplam 24 milyon tl’ye mal olan apartmanın dubleks dairesinde oturmak isteyenlerin 4,5 milyon tl’yi gözden çıkarması gerekirken standart daireler ise 3 milyon tl’den satışa sunuluyor.

yapıyla ilgili açıklamalarda bulunan şirket sorumlusu özgür şahin, mimaride kullanılan malzemenin çok hassas olduğunu belirterek, malzemelerin yurt dışından getirildiğini söyledi.

şahin, “dış cephe tamamen bir saray edasında. tavan ve duvar işlemleri altın yaldızlıdır. mimaride kapı kolları ve musluklarda 24 ayar altın kaplama kullanılmış olup, mobilyalar altın yaprak ile işlenmiştir. süslemelerde ise altın yaldız ve kristaller kullanılmıştır. çelik kapılar özel güvenlikle tasarlanmıştır. kapılarda parmak okuma sistemi mevcuttur. özel bir güvenlik sistemi ile korunmaktadır” diye konuştu.

4 yılda bitirilen ve mimarisiyle sarayları andıran apartmanın yeni sahiplerinin veya sahibinin kim olacağı ise merak konusu.
  • malatya'da oturmak için bırak 3 milyon tl'yi, üste 1 kuruş verenin bile aklına şaşarım ben.

not: malatyalılar çullanmasın, senelerce yaşadım malatya'da. ne halt olduğunu iyi biliyorum yani.

edit: bu yazdığım entryden dolayı özelden anneme bile küfredenler oldu. hepiniz hakkında yasal işlem başlatacağımı bilin. buradan klavye arkasına sığınıp anonim küfretmek kolay tabi.

edit 2: bazı arkadaşlarımızın haklı bir sitemi oldu, tüm şehri genellemen doğru olmamış yönünde. haklılar, tabi ki halkı komple kötüdür, malatyalılar berbat insanlar gibi bir kastımın olması söz konusu değildir. elbette her yer gibi iyisi ve kötüsü var. şehri pek yaşanılabilir bulmadığıma dair bir entrydi bu.
  • herifteki vizyonsuzluğa bak, 24 milyon tl'ye malatya'ya bina dikiyor. ulan bırak 24ü, 2.4 milyonum olsa 1 dakika durmam bu ortadoğu bataklığında.

edit: bugünün kuruna bakıp "o da para mı yurtdışında" diyenler oldu, haklılardı.
    ancak evin olduğu sokağın street view görüntüsüne göre bu bina ağustos 2015'te aynı bu şekilde orada. yani para, en kötü 2015'ten beri var.
    2015 yılına ait en düşük euro kuru 23 ocak 2015'te 2.65 tl = 905 bin euro.
    2015 yılına ait en düşük dolar kuru 14 ocak 2015'te 2.30 tl = 1 milyon 43 bin dolar. bir de bu açıdan bakalım lütfen.
  • neylersin ki balkonunda kayısı kurutulacaktır
  • yozgatin adi cikmis, malatya tekbasina ayri bir comaristan ozerk cumhuriyeti olacak kapasiteye sahip.
  • görgüsüzlüğün ve anadolu cehaletinin görtergesidir.
  • inşaat sektörü kara para aklamak için en müsait alanlardan birisidir. kimse gidip malatyada o kadar paraya daire almaz tabiiki. ama inşaat tamamlandıktan kısa bir süre sonra bütün daireler satılacaktır.

nerden mi biliyorum? bir yerden duydum.
  • arap sabunu bol bulunca, götune sürermiş.
  • ilginç bir lokasyon acaba sebebi ne ola ki?