• malatya'da oturmak için bırak 3 milyon tl'yi, üste 1 kuruş verenin bile aklına şaşarım ben.

not: malatyalılar çullanmasın, senelerce yaşadım malatya'da. ne halt olduğunu iyi biliyorum yani.

edit: bu yazdığım entryden dolayı özelden anneme bile küfredenler oldu. hepiniz hakkında yasal işlem başlatacağımı bilin. buradan klavye arkasına sığınıp anonim küfretmek kolay tabi.
  • neylersin ki balkonunda kayısı kurutulacaktır
  • inşaat sektörü kara para aklamak için en müsait alanlardan birisidir. kimse gidip malatyada o kadar paraya daire almaz tabiiki. ama inşaat tamamlandıktan kısa bir süre sonra bütün daireler satılacaktır.

nerden mi biliyorum? bir yerden duydum.
  • elin gavuru altın bulunca, mikroçipin içine sokar iletken yapar, biz gidip bina yapıyoruz vizyonumuz belli amk.

tanım: ilginç binadır
  • o degil de binanin yuzde 70'i altinla kaplanmis diyen adamin ya turkce ogretmenini ya da matematik ogretmenini dovmek lazim dedirten haberdir.
  • sekiz ay önce sahibinden.com da satılığa çıkmış olan sözde saray.

(bkz: malatya'da satılan saray)
  • görgüsüzlüğün ve anadolu cehaletinin görtergesidir.
  • “nasıl kör oldum” adlı mimarı şahaserdir.
  • yapan adam kara para aklamıyorsa bile kesin duzenli uyuşturucu kullaniyordur. mantikli bir aciklama bulamıyorum bir malatyalı olarak.

ayrıca bahçesi bile yok yanında sıvasız bina var. sokağa boyle bir ev dikip, karşılık olarak o kadar para isteyen bir insanin bunu bir yatırım olarak açıklamasını algılayamıyorum. ya kara para ya da ot mot kullanıyor adam.
  • american wrestler the wizard adlı filmi seyredenleriniz vardır, seyretmediyseniz de şiddetle tavsiye ederim. bu filmde bir sahne var;

güreşçi olmak isteyen elemana (ki iranlılar) dayısı iki tane hayvani lobut gibi şey veriyor, bunları 100 kere çevirmesini istiyor ve gitmeye yelteniyor. çocuk da "bekle, kalıp kaç tane çevirdiğimi saymayacak mısın?" diyor, dayının cevabı, günümüz türkiye'sini ve ortadoğu'yu öyle güzel özetliyor ki:

"neden, sen lübnanlı mısın? çocukların açken lüks arabada mı gezeceksin? sen güçsüzlüğünü bilirken millet seni güçlü mü sansın? kaybetmek istiyorsan hile yap"
hesabın var mı? giriş yap