şükela:  tümü | bugün
  • içinde antep fıstığı tozu dahi bulunan ankarada zannediyorum iki şubesi bulunan çiğköfte markası.
    ted üniversitesi karşısında yol kenarında bulunuyor. tadına bakın zaten başka yerde çiğköfte yiyemeyeceksiniz.
  • ankara'da etli çiğ köfte yapan nadir mekanlardan. bugün gittim, gayet lezzetliydi. sık sık uğrarım artık ben buraya.
  • kızılay'a her uğradığımda üşenmeden kolej'e kadar yürüyüp mutlaka 1 kiloya yakın çiğ köfte aldığım yer. baya uzun süredir bulunduğu yerde ama 1-2 kere el değiştirmiş olabilir. yanlış hatırlamıyorsam tam adı da ünlülerin çiğ köftecisi malatyalı osman usta şeklinde, ilk açıldığındaki ismi farklıydı sanki ama emin olamadım. benim hatırladığım en az 10 yıllık mekan. tam bu çiğ köftelere et yasağı geldiği dönemden sonra açılmıştı ama nasıl oluyorsa etli yaptıklarını söylüyorlardı ta o zamanlar bile. ondan önce bizim mekan kumrular'daki apikoğlu idi, sonrasında buraya kaydık haliyle. yanındaki fotoğrafçı da benim fotoğrafçı zaten, pasaport için gereken fotoları bile orada çektirmiştim. hatta lise fotoğrafım bile var lan orada, geçen vesikalık almaya gittim bilgisayardan baktık hala duruyor heasdf. çevremde çiğ köfte yapmayı bilen 1 kişi olduğu için burası benim kurtarıcım. o etsiz bulgurlardan ciddi anlamda farklı tadı, içinde ne kadar et var bilmiyorum ama tadı oldukça başarılı. çiğ köfte olarak adlandırılan kısırdan bozma şeyleri çiğ köfte olarak yedirmeye çalıştıkları için güzel geliyor belki de bilemiyorum. çiğ köfte seviyorsanız ama yiyecek bir yer bulamıyorsanız gidip yiyin, yanında bol kepçeden garnitür lavaş vs. de koyarlar.