• artık birinci ligde.
  • artik super ligde.
  • benim gencligimin tukendigi surrealismin dorukta sallandigi, varligiyla eglence, yokluguyla soylence, abuklugun kulturel postmodernism oldugu garip bir landin futbol takimi, simdi san franciscodan malatyaya yer alti tuneli kaziyorum, gizli gizli buyuk planimin hazrligi
  • penaltı atışlarını ya allah bismillah allahu ekber bağırışlarıyla destekleyen şuursuz taraftara sahip takım
  • memleketimin takımı dogal olarak destekliyorum ama para yokki kardesim adam alalım..
  • memleketimin takimi...
    butun tasra takimi gibi istanbul ve bunun gibi buyuk kentlere
    komik anlamsiz vede sacma gelen tezahuratlari olabilecek bir anadolu takimi.
    zamaninda deplasmanlar icinde tehlikeli sayilan bir takim...
    tesvik priminin 1900 lerde basladigi ulkemde varolan bir takim.
    az parasi oldugu icin hayati maclarini satin alabileceginiz butun anadolu takimlarindan sadece biri...
    ayrica lige cikmasi diyarbakir gibi saibeli olmayan bir takim.
    (heriflerin deplasmanlardaki macina amator kameralar bile alinmadi.ve trt 1 de yayinlattirilmadi..)

dahasi renkleri sarikirmizi olan bir takim...
    supeer lige cikmayi hakeden kentimin takimi....
  • baskanin gorevi biraktigi ve saygin isadamlarinin(!) yonetime el attigi ve umarim eylemlerimiz devam edecek soylemimi hakli cikaracak bir anadolu takimi.
    seyircisinin hic yalniz birakmadigi mactan 2-3 saat once stadin kapılarinin kapatılmak zorunda kaldıgı (ben ordaydim, gordum, sahidim) duruma gore ilk takımım.
  • (bkz: real malatya)
  • türkiyede anonim şirket statüsüne geçen ilk spor klubü
  • 1966-1967 sezonunda profesyonelliğe geçen, 1981-1982 sezonuna kadar sarı-siyah renkleri kullanan, asansör takım nitelemesini hak eden malatya şehrinin takımıdır. en büyük başarısı 1987-1988 sezonunda 1. ligi 62 puanla 3 ncü sırada bitirmesidir. yanısıra zamanının iyi kalecilerinden brezilyalı carlos'u da transfer ederek epey sükse yapmışlardır. hatta bu carlos fenerbahçe'de schumacher ile aynı zamanlarda oynamıştı, maçları trt yayınlıyordu o zamanlar*, futbôlda başarıya aç olduğumuz dönemlerdi, bu iki dünyaca meşhur kalecinin türkiye liglerinde oynamalarından kendimize pay çıkartmamızı telkin ederdi trt spikerleri*. işbu entry'nin girildiği tarihte birinci süper ligde inişli çıkışlı bir performans sergilemekte ve ligde onuncu sırada yer almaktadır.
hesabın var mı? giriş yap