şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: manzikert)
 • anadolu'ya giriş yaptığımız yer.

  bizden vize istenmeyen son nokta.
 • öğrencilerinin andımızı okurken tüm içtenlik ve yerellikleriyle "yurdumu, milleeeatimi üzümden çok sevmektir" şeklinde okudukları ve öğretmenlerini sabah sabah neşeye gark ettikleri ciddiyetten uzak muş eyaleti.
 • türklere anadolunun (küçük asya) kapısını açan yerdir. (bkz: kilit/@sirkencubin)
 • malazgirt anıtının yaratıcılıktan uzak abidevi çilingirlik saçması olması da ayrı bir konudur. süphana yüzünü dönmüş bu anıt iki sütunun ortasına geçip de yukarı baktığınızda ito ya da kale anahtarlarının tırtığına benzer ve* anadolunun kapısının anahtarını simgelemektedir. insan tarihi bir olayın abidevi bir saçmalığa dönüşmesine biraz şaşkınlık biraz da aptal yerine konmanın verdiği yedirememezlikle bakar. ve o anıta dört senesini vermiş süheyla adlı heykeltraşa şunu sormak ister:bu sence güzel mi olmuş şimdi?
  öte yandan malazgirt gibi gezilecek başka da bir yeri olmayan bir ilçede böyle bir tasarım zekası yoksunu beynin ürünü olan sözde anıtın bile güzel olarak ifade edilecek olmasının bilincinde olan bu zihniyete kızılmadan da edilemez.
  muş ovasının korunaksız coğrafyasında esip duran özünde fırtına olan, kumdan hortum yapan rüzgardan ötürü anıtın dibindeki bayrak, paraşüt kumaşından yapılmış ve mukavemetin arttırılması için tutturgaçlı bir sistemle direğe monte edilmiştir.
  tabi ki muş ovası ayaklarınızın altındadır. tabi ki büyüleyicidir.
  insan, oranın anadolu'nun kapısı olmadığını bilmese yine de "doğru yerden girmişler anadolu'ya" der ister istemez. ancak bunda abidenin etkisi yoktur. abideye hala kızgınım heykeltraşa da kırgınım.
 • dün itibariyle yılın ilk karının düştüğü ilçe. gülkoru'da da yağmaya başlamış kar.. süphan'ın tepesi görünmüyor. sabahleyin heybetinin insanı ürküttüğü bir dağı görerek uyanmak var burada.
 • haydi kızlar okula kampanyasının yürütüldüğü muş ilçesi..
  kampanyanın yürütülmesi güzel bir şey tabi ama işin öteki yüzünde böyle bir kampanya yürütme gerekliliğinin gözler önüne serdiği acı gerçek de var.
  kapı kapı dolaşıp evlerden kız öğrencileri toplanıyor. araya tanıdıklar ailede sözü geçenler sokuluyor ki kızlarını göndermeye ikna olsunlar.
 • sözlükte ödev ya da kişisel merak konusu olmadığı sürece asla aratılmayacak ilçe.. olasılık hesaplaması yapmaya değer mi diye düşünüyor insan.
  bundan iki ay önce benim için çağrışımı sadece kapı iken şimdi yaşadığım ve alıştığım yer.
 • yaptığı kamuflaj temalarla sözlüğü bukalemuna çeviren bir css divanesinin fikriyle ortaya çıkmış tema. bizim de katkılarımız oldu, mutluluk duyduk.

  okuruyla, yazarıyla sözlük camiasının sadece tehlike anında birleşen tepkisel bir güruh olmadığının simgesi. başlatılan kampanyanın özünü; 'sorunları dile getirmek yerine ufak da olsa birşeyler yap' fikrini, <style></style> kodları arasından haykıran yapıt.
hesabın var mı? giriş yap