şükela:  tümü | bugün
 • edit: yazılan entry anlayamayıp, sen hainsin yazdıkların sıcmık diyen ve harbi harbi üstüne tarih anlatmaya calışan pek muhterem yoldaşlarım sizlere de selam ederim.
  edit: malum bidon kafa comarlar üşüşmüş sen hainsin diye. niye zamanında bu mihbelde sözler söyleyen fesli delinizi üstad ilan ediyordunuz. kemalizm gitsinde isterse gevurların işgalinde yaşayalım derken iyide ben diyincemi kötü. aklınızı kemalizm ile bozmuşsunuz. bu uğurda her türlü ihanette ve yerli işbirlikciliğine hazır kesim. sizlere kötü bir haberim var bu ülke yıkılmayacak. ahhaaa rte bile 19 mayısta samsunda 100. yıllı kutlayacak. sevgiler saygılar. dersem yalan olur.
  belki beni tefe koyarlar ama keşke bizans galip gelseydi.
  anadolu ne kiliseler yıkılırdı. ne papazlar asılırdı. ne doğa katliama uğrardı. ne medenyetsiz kalırdı.
  inanamayan varsa gitsin survıvor izlesin. yunan'lılar ne kadar medeni ise anadolu yarışmacıları o kadar hanzo.

  megali idea li diyorlar ya. megeli idea li türkiye için büyük nimettir. dincilik gitsinde nasıl giderse gitsin. biz yunan hayranı kemalistler için bulunmaz nimettir.
  işte ıspatıı
  https://www.youtube.com/watch?v=wss6gvr1yhc

  bu adama devlet cenazesi düzenleniyorsa ölünce banada devlet cenazesi düzenlensin. benide şehit gibi gömün. devlet başkanı cenazeme gelsin
  https://www.youtube.com/watch?v=ztofderqjhy
 • diye anırdı sığırın teki...
 • valla hiç de bir şey değişmezdi. en fazla malazgirt olmazdı da tercan, elbistan başka bir ova ismiyle anılan bir savaş sonucunda anadolu'nun kapısı türklere açılırdı.

  dönemin gerçekleri gereği; bizans güç kaybeden ve yok olması kaçınılmaz bir devletken, selçuklu artan bir ivmeyle tarih sahnesindeydi. onun için alternatif tarih senaryosu üretmenin alemi yok bence. tarih bir şekilde olması gerektiği gibi ilerler ve bu hayat gerçeklerinin bir sonucudur.
 • keşke ile olsa idi ...

  biraz sonra gerçekleşecek olay (bkz: linç) (bkz: küfür)
 • tamamen bilgi ağırlıklı cevap vermek gerekirse, imparator konstantin'in hrıstiyan olduğu, araya pagan julian'ın girdiği, monoteistçilerle, teslisçilerin mücadele ettiği dönemde anadolu çok katliam görmüştür. özellikle paganlığa sadık kalan, monoteist ve teslisçi mücadelesi arasında kalan birkaç kent yıkıma uğramış, halkı katledilmiştir.

  buna bizans ve sasani savaşlarını da eklerseniz türkler anadolu'ya girdiğinde neredeyse ıssız bir bölgeyle karşılaştılar. malazgirt savaşı sonrası alparslan askeri olarak anadolu'yu işgal etmedi zaten.

  sonuca gelirsek demografik durum nedeniyle malazgirt savaşının sonucunun anadolu'nun türkleşmesinde etkisi olmazdı belki biraz yavaşlatırdı.

  not: anadolu'da binlerce yıllık türk varlığını kanıtlayan tamgalara, balballara girmiyorum. araplaşan osmanlı göktürk alfabesi olan çok taşı yok etmiştir.
 • survivor üzerinden tarih analizi yapan bir sigirin açtığı başlık. ilber ortayli'ya hak vermemek elde degil gerçekten.
 • kadir paralel evrende