şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 92 doğumlu ncaa oyuncusu. virginialı shooting guard'ın 2. turdan seçilmesi bekleniyor ama seçmelerde en çevik oyuncu ("en hızlı yön değiştiren" oyuncu) olmuş
  https://twitter.com/…tats/status/731552212925743106
 • bucks'ın 2016 draft steal'ı. zayıf bir draftta 36.sıradan seçtikleri brogdon, iyi performans gösteriyor. bunda asıl garip olan, brogdon'ın orijininin 2 numara olması. dellavedova'nın yedeği olarak görev alıyordu, iki maçtır ilk beş çıkmaya başladı delly'nin yokluğunda. dün gece de triple double yaptı. atlantean'in söylediği gibi embiid olmasa rookie of the year olabilirdi bu sene.
 • 2016 nba draftının şu ana kadarki tek dişe dokunur parçası, 24 yaşındaki çaylak.
 • nikola jokic ile beraber 2016 nba draft'ında milwaukee bucks'ın deyim yerindeyse çaldığı oyun kurucu. asıl pozisyonu iki numara ama matthew dellavedova'nın sakatlığında bir numara oynadı. şu ana kadar da %46 ikilik ve %43 üçlük isabetiyle 9.3 sayı, 4 asist, 2.8 ribaund, 1 top çalma ve 1.5 top kaybı ortalamalarıyla oynuyor. bence bir numara olarak daha verimli kendisi. kariyerini böyle şekillendirirse nba'in iyi oyuncularından olacak. joel embiid ile aynı sezon oynaması da onun talihsizliği. yoksa yılın çaylağı olabilirdi. tabii ben simmons'un sakatlığı olmasaydı bunu diyebilir miydim ? pek sanmıyorum ama kendisi hakkında görüşlerim olumlu. umarım böyle devam eder.
 • beklenildiği gibi joel embiid 'ten sonra en efektif çaylak. 55 maç oynadığını da belirtmek lazım. geçen draft'ın en büyük steal'ı.
 • joel embiid'in sezonu kapatmasıyla artık yılın çaylağı ödülünü almasını beklediğim oyun kurucu. sanıyorum nba tarihinde ikinci turdan seçilip de yılın çaylağı olan başka bir oyuncu da yok. gerçekten müthiş bir işe imza atacak eğer son düzlükte büyük bir mucize olmazsa.
 • kulübüne* "yılın çaylağı seçilmem için kampanya yapacağınıza, o parayla hayır işi yapın" diyerek sempati toplamıştır.
 • yılın çaylağı ödülü joel embiid'e verilmeyecekse eğer, dario sariç'ten daha fazla hak ediyor bence. sariç istatistiğini ersan takaslandıktan sonra bi ara oluşan philadelphia gazının bitmesiyle takım tamamen hedefsiz kalıp yeniden tanking'e dönmeye başladığı zaman geliştirdi. biraz boş bir istatistikti.

  malcolm brogdon 26,4 dk, 10,2 ppg, %46 fg
  dario sariç 26,3 dk, 12,8 ppg, %41 fg

  piyasa bu kadar düşmüşken, amaçsız maçlar yerine playoff patlatmış takımın çaylağı daha fazla hak ediyor.
 • kendisinin play-off da toronto macindan sonra basina verdigi demecleri bizzat yerinde gormustum. hem verdigi cevaplar hem sonrasinda insanlarla olan iletisimi ve efendiligi gercekten inanilmaz.
  zaten bu oyununa da yansimis durumda, cok olgun bir oyunu var.
  superstar olur mu olmaz mi orasi ayri konu ama uzun yillar boyunca takimina cok iyi katki veren bir oyuncu olarak kalacaktir. giannis'in wingmani olmamasi icin hicbir neden yok.

  meshur kaan kuralin evlatlarina karsi bu da benim evlatlarimdan bundan sonra.
 • çaylak olmasına rağmen o kadar da çaylak olmayan oyuncu.kendisi zaten 24 yaşında fakat oyunu 32 yaşında olgunluğuna sahip.böyle devam etsin.