• sleeping beauty'deki kötü peri. masala göre yaptığı büyünün tek nedeni, prensesin* doğumunu kutlamak için düzenlenen ziyafete çağrılmamasıymış. biraz aşırı tepki vermiş olabilir ama tüm perileri çağırıp onu çağırmamaları da ayıp olmuş*. bir tabak fazla koyun yani nedir..
  • filmin kısa özeti;

(bkz: ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar).

bu arada anjelina; çok kırmızı ruj süren kadın gördüm de sana yakıştığı kadar yakışanı görmedim be kadın.
    çok boynuz yemiş kadın gördüm de boynuzun bile yakıştığı tek kadın seni gördüm zalımın kızı.

yürüyen karizma anasını satayım.

sayende senin de dediğin gibi gidip aynadaki yansımama "merhaba böcek" diyesim var.

mutlu musun?
  • tim burton değil de robert stromberg filmin yönetmeni. zaten en başta kadın başrol helena bonham olmadığından tahmin edilebilirdi tim burton olmayacağı.
  • hayal gücü kuvvetli içindeki çocuğu büyütemeyenlerle hayata daha gerçekçi bakanları ayırmış film bence. filmi çok beğenenler genelde ilk grupta yer alıyor. beğenmeyip de fazla masalsı olduğu yönünde eleştirenler ikinci grupta. ama film de mantık hatası arayanları anlayamadım. lan zaten film fantastik türünde neyin peşindesin. yok malefiz kalede niye adamları uçuramamış yok ormanda stephan seslenince nasıl duymuş yok o kanatlar nasıl canlanmış. ip var amk ip var arkada.
  • --- spoiler ---

benim filmden anladığım, ana gibi yar olmaz??

--- spoiler ---
  • nasıl vizyon değiştirdilerse, kötü karakterlerin, prenseslerden daha güzel olduğu filmler çekmeye başladılar. pamuk prensesteki cadıyı oynayan charlize theron kristen denen ablanın eline verdiydi, burdada angelina verir. bir kaç sene sonra da cindirella çekilecekmiş ondada kötü kadın olarak elflerin elfi cate blanchetti seçmişler... o da artık eve prensesi paketleyip yollar.
  • türkçe karşılığı melun'dur, ancak ille de bir orijinallik isteniyorsa mendebur de olabilir.
  • malevolent ile magnificent'in bir araya getirildigi ingilizce'de reha muhtar anlamina gelen sifat..
  • aurora'nın 5 yaşındaki halini brad pitt ve angelina jolie'nin kızları vivienne jolie-pitt'in oynadığı film.

http://www.imdb.com/name/nm5226242/
  • çok etkileyici görseller barındırıyor. angelina çok yakışmış role ve çok etkileyici oynamış.

--- spoiler ---

malefizin kanatları kesildiği ve uyandığı sahnede ki acıyı bizzat hissettim. ayrıca aşkın 'gerçek aşkın' çıkış noktası çok güzeldi. işin güzel tarafı bir insanda da değildi o gerçek aşk..
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap