şükela:  tümü | bugün soru sor
  • acaba melancholy mi bu kelimeden gelmiş yoksa malihulya mı melancholy duyulunca ortaya çıkmış dedirten $ahaane karizmatik bi kelime. zira hulya lafı çok mistiktir hülya deildir dikkat çekmek gerekir. kökünün de farisi olma söylentileri bulunur
  • genel geçer anlamı karasevda olmakla birlite kuruntu manasına da gelen arapça kelime.
  • tayfun pirselimoğlu'nun çöl masalları ve kayıp şahıslar albümü'nün ardından yayınladığı 2003 model romanı... kitapta haşmet'in leylasının peşine düşüşü anlatılmakta... ana hikayenin pek esprisi olmasa da ara hikayeler ilgi çekici... bildik tayfun pirselimoğlu üslübuyla yazılmış ve yine om yayınevi'nden çımış...
  • aynı zamanda bir yazar.*
  • ithaki yayınları'nın yeniden bastığı yönetmen tayfun pirselimoğlu kitabı.
  • ileride bir gün mutlu olacağına inandığım bir yazar.
  • (#38006526) biraz alıngan bir yazar anladığımız kadarıyla.

sana dememiş abisi, kediye demiş.
  • gönlü, kanatları titrek bir serçe gelip teklifsizce konmuştu masamıza. gitmemişti. üçümüz, malihulya abla, ben ve serçe kahvaltı yapmıştık. ürkek serçeleri bile arsızlaştıran, şahları şahbazlaştıran gönül zenginliğini ben onda görmüştüm o gün gözlerimle. serçelere eyvallah da, pişkin kargalara ve arsız martılara kış kış desin.

istanbul'u özleten, serçe ürkütmeyen, kalp incitmeyen güzel ablam; kendini neden incitir, herkese yufka yüreklidir de kendine neden bunca zalimdir, anlamam. anlamam; ama severim.
  • kalemi kuvvetli, düşünen, dimağı dolu, nazik, güzel insan badim. şu mecrada duyarlı kaç kişi kalmış ki, ondan kelli okuna, kıymeti biline.
  • tayfun pirselimoğlu'na ait bir öykü kitabı.

hikayedeki kahramanımız rüyasında bir kız görür, aşık olur ve onu bulmak için bağdat'a yola koyulur.
    fazlasıyla da kıyıda köşede kalmış akıcı, güzel bir öyküdür.

tavsiye ederim.