şükela:  tümü | bugün
 • 2016 nba draftı'nda üst sıralardan seçilmesi beklenen yetenekli genç.
  http://www.youtube.com/watch?v=gmucuyu5bze
 • zıplama yeteneğine derrick rose'u referans gösterebileceğimiz topçu. tabii şekilli smaçlarında uzun kollarının da katkısını görüyor.
 • psikopatlık seviyesinde bir atletizme ve şut yeteneğine sahip 2017 draft'nın lottery pick oyuncusu. son zamanlarda gördüğüm en iyi el üstünden şut atan oyuncu. şuan da tek handikapı 2 numara için kısa olması. 3-5 cm daha uzayabilme imkanı varsa adını çokça duyacağımız bir oyuncu. dengeli oynadığı ve az da olsa uzadığı taktirde feci bir skorer lige geriyor feci.
 • kobe bryant el vermiş beyler benden size söylemesi. enfes şutürlüğün yanında aynı enfeslikle bire bir oynama yeteneklerine sahip. tutar bu.
 • kentucky wildcats'ın basketbola son armağanı, 2017 nba draftının en iyi 2 numarası. hatta çıtayı biraz daha yükseltmek gerekirse, son yıllarda draft edilmiş 2 numaraların hepsine toz attırabilecek kapasiteye sahip olan oyuncu tanımını yapmak mümkün.

  atletizmi, patlayıcılığı, özgüveni ve geniş skor yelpazesiyle adından söz ettirse de, benim dikkatimi çeken özellikleri dribbling ve ball handling yetileri. bunlar gözle görülür düzeyde iyi ve gelişime de fazlasıyla açık. oyun kurma/yönlendirme konusunda da belli meziyetleri olsa da, bunları bir tehdide dönüştürmek için biraz üzerine eğilmesi gerekiyor.

  son derece coşkulu ve istekli oynaması ve kritik toplarda ellerinin titrememesi, kentucky'nin kazanma mantalitesinin içine işlemesinin göstergelerinden. büyük silahlarından olan transition hücumlarındaki efektifliği neredeyse kusursuz. ya kendisi bitiriyor ya da attırıyor ama o top muhakkak çemberden içeri düşüyor. backcourt'u paylaştığı de'aaron fox'la olan uyumunun da bunda etkisi büyük elbette.

  toplu/topsuz savunma ve size en büyük dezavantajları olabilir. 98 doğumlu olduğu için hala gelişim imkanı var sayılır; o yüzden bence birkaç santim daha uzayacaktır ve 6 ft 5*civarı olabilirse birçok eksiği kapanacaktır. gerçekten de gerek hücumda gerek de savunmada ortalama bir 2 numaraya göre undersize kalabiliyor ve bunun handikaplarını yaşadığı pozisyonlar olabiliyor.

  off-ball savunmasında tamamen kayıplara karıştığını söylemek abartı olur; ancak yerleşim hataları ve rakibini unutma gibi noksanları mevcut. bunları minimum düzeyde tutabildiği sürece pek fazla sıkıntı yaşamayacak ve takımına da yaşatmayacaktır; lakin bu alanda da muhakkak bir atılım gerçekleştirmeli.

  geride kalan 17 maçta 29 dakika sahada kalıp maç başı 21.8 sayı ortalaması ve %50.4 şut isabet yüzdesiyle oynadı. saha içinden %60, üç sayı çizgisinin gerisinden %41 buçuk ve serbest atışlardan %85 oranında isabet yakaladı ki bunlar gerçekten görkemli yüzdeler. spacing bakımından sıkıntı yaşamayan bir nba takımında, mevcut donanımlarının üzerine eklemeler yaptıktan sonra ''neye'' dönüşebileceğini düşündükçe insan irkiliyor ister istemez. konsantrasyonun üst düzeyde kaldığı herhangi bir maçta çok rahatlıkla 50-60 sayı bulabilir ki bir kolej maçında 47 sayı bulması bununla ilgili ipuçlarını gözler önüne seriyor zaten.

  jamal crawford izleri taşıdığını düşünüyorum. yani ne zaman izlersem izleyeyim, kendisinde crawford esintileri görüyorum. ondan daha iyi olabilme potansiyeline ve fırsatına sahip, değerlendirebilir umarım. çünkü son derece beğendiğim crawford'ın bir tık üstüne çıkması demek lige damga vurması demektir. bu da parlak bir kariyere sahip olacağının teminatı olur.

  ben ilk 5'ten seçilmesi gerektiğine inanıyorum. seçilemezse bile ilk 10'unun dışına kesinlikle çıkmaz. çıkarsa çok şaşırırım.

  kendisiyle ilgili kafalarda daha net bir görüntü oluşması için bu sezon çıktığı maçlarda sergilediği performanslardan birkaç tanesini paylaşarak girdiyi sonlandırıyorum.

  monk vs north carolina/47 sayı

  monk vs auburn/24 sayı

  monk vs texas/26 sayı

  monk vs ole miss/34 sayı

  monk vs tennessee/26 sayı
 • 2017 draftı için herkes lonzo ball ve markelle fultz'a odaklanmışken bu arkadaşı seçenin yüzü gülecek diye düşünüyorum. march madness'ta final four'a kalma maçında 7 saniye kala north carolina ile maçı eşitleyen üçlüğü attı fakat hemen dönüşünde christian laettner'ın oğlunun attığı sayıya engel olamayıp elendiler. elemanın maçtan sonra bir ağlayışı var feci içim ezildi. kentucky'de son dönemlerde gösterdiği performans ile draftta ilk 5'teki yerini bana göre garantiledi.
 • (bkz: toni kukoç)
 • draftın underrated oyuncusu. izlediğim kadarıyla oyun stili bradley beal'e veya richard hamilton'a çok benziyor. özellikle perdeden çıkıp şutunu buluyor. ncaa'de şu an için en iyi spot up atıcısı(bkz: spot up shooter). ncaa' deki mart ayındaki maçlarda çatır çatır el üstünden de üçlük sokuyordu. driplingi iyi değil diyorlar ama lebron gibi oyuncuların tam aradığı shooting gard. boyu kısa maalesef 1.91 . nba' de kendini salmaz, sakatlıklarla uğraşmazsa yirmili sayı ortalamalarını 3 sene içinde yakalar. umarım doğru franchise tarafından draft edilir. aman newyork olmasın başlamadan biter,phidelphia sixers'ın aradığı oyuncu. embiid'le simmons bunu asist manyağı yapıp bol bol üçlük sokturur.