şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cilt kanseri
    kanser türleri arasında oldukca agresif ve tehlikeli bilinmektedir.
    bu kanser türünün agresif olma nedeni kan yoluyla her yere gidebilmesi ve ağzına layık olan lenf bezleri ,akciğer ,karaciğer,böbrek ve pankreas sevmesi.

tabi bu hastalığı atlatmış bir gazi olarak bizde bir kaç parçamızı kendisine hibe ettik.ama iyiyim tüm yasadıklarıma rağmen.kompleksiz güçlü bir insanım.
    ilk öğrendiğimde de düşündüğüm tek şey "sikimde değil bana ne defolup gideceksin seni vucumda tutmayacağım" oldu.
    gerci hastalıktan çok insanı yoran girdiğim kemolar , makineler ve sürekli yapılan biyopsiler oldu.
    düşünme fırsatı bile bırakmadı bu sıkıntılar.
    bence etrafınızda erken tespit edilen ve en basında yakalanan bu hastalığa düşmanlık besleyip savaş açmanız yeterli olacaktır.
    en çaresiz anlarınızda reset atın beyninize bilmem ben öyle yaptım.
    sadece ufak bir uyarı her taramadan sonra ki tam 4 saat sürüyordu, ilk işim dışarı çıkıp bir sigara yakıp derin bir nefes almaya çalışmak oldu.tavsiye etmiyorum tedaviyi çok uzatıyor.

anlatacaklarım henüz bitmedi devam ediyorum.

bu hastalık ana baba evlat sevgisi falan tanımıyor o yatakta yatarken tek basınasın mezar gibi geliyor insana çaldığın dutlara kadar dönüp vicdan muhasebeleri yapıyorsun tavsiyem yapmayın hiç bir işe yaramıyor çünkü.
    saçlar kaşlar kirpikler belkide dişler dökülüyor.diş dışındakiler tekrar sağlıklı biçimde uzuyor.gerçi bende birazcık hasar bıraktı*
    anlımsızca kilo alıyorsunuz aslında kilo da değil şişiyorsunuz kollarınız yüzünüz bacaklarınız tuhaf bir cilt rengide oluyor ilaçlardan.
    dediğim gibi tümünü tüm yaşananları yada yaşanacak olanları o an için siktir edin.
    aile acayip birsey ,her ne bulurlarsa üzerinide deniyorlar denek faresi gibi* armudun sapı üzümün çöpü maydoz sapı ıs ırgan daha her ne bulurlarsa çaresizce içiriyor yediriyorlar.
    doktorların verdiği ki benim doktorum prof.dr.erkan topuz du,her gördüğünde " oyy patates kızım hoş geldin " diyerek öperdi.
    laann 35 tane vitamin veriyorsun patates değil bal kabağı gibi oldum.
    bazı ilaçları karanlıkta içmem söylendi televizyon ışığı bile olmadan.
    çok acılı ve ızdıraplı bir hastalık söylemeliyim.
    ben 1.75 boyunda bir kadınım ilk ilacı yanlışlıkla mide bulantısı için verilen zofransız içtiğimde sanki 50 cm lik cocuk oldum öğürmekten,iki büklüm değil sekiz oluyorsunuz.dil altı olan bu ilacı asla unutmayın yoksa benim gibi anırmakmı öğürmek mi böğürmekmi bilmediğiniz ızdıraplı ilaç seansı yasarsınız.
    1 sene süren interferon aşıları diğer 1 yıl temozolomid temodal kanser hapları sırf saçlarım dökülmesin diye çekilmiş çile.
    sonra işin içinden çıkılamayıncada son kurşunumuz olan kemolar basladı.
    tabi ben hep olduğu gibi siktir edip ciddiye bile almadan tedavimi bitirdim.
    asıl problem eğer atlatırsanız egonuz tavan yapıyor ikinci bir şansın verdiği güvenle ,bunu iyi kullanın, ben kullanamadım ki ikinci kez hastalandım.
    onuda başka zaman anlatırım.
    son ve güzel bir tavsiye deneyin denetin,hiç kanser değilmiş gibi yasadım ben hiç hasta olmadım bana bunu yasatmalarına da izin vermedim.
    kazandım her iki savaşımıda allah bunun gibi sinsi ama yenilebilen her hastalıktan korusun allah şifa versin bukadar..