şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda fazla mesai yapan bakanlık için iş yoğunluğunu azaltacak sosyal sorumluluk projesi

  madem vergilendirilmiş kazanç kutsal o zaman kesin cennetlik oluruz...

  mesela faturalara ek olarak kaçak vergi bedeli falan...
 • dergilere zam yapılmalı. zaten azınlık bir zumre okuyor. gazetelere de yapsınlar. hem ne kadar az okuyan o kadar cahil vatandaş demek hem de zaten her daim alıcı bir kitlesi var. mesela dergi ve gazetelere trt zammı de gitsin. lan kim sorgulayacak ki zaten?

  internet alışverişlerine %20 e-ticaret vergisi. vatandaş artık perakendeden almıyor kargoyla eve getirtiyor her şeyi çünkü neden en az %30 daha ucuz her şey. sen zammı %20 yap, zaten hala %10 daha ucuz olacağı için insanlar paşa paşa vergili, zamlı fiyattan alışveriş yapmaya devam eder.

  kargo taşımacılığı ücretlerine de vergi koyulmalı. milyarlarca kargo taşınıyor her ay. paket başına %1 karayolları ve taşımacılık vergisi koy. koy amk koy, o senin yaptığın karayollarından geçmiyor mu zaten kargo araçları?

  bizim devlet'miz gerçekten çok anlayışlı. bakın bir çırpıda yeni vergi kalemleri oluşturdum ama sağ olsun devlet baba her zaman halkının yanında, 2002'den beri hem de.
 • kesinlikle geç kalınmış bir meseledir. çünkü vatandaştan vergi almada bir üst limit olduğunu sanmıyorum. alınan vergiler yolsuzluklara ve yandaş jiplerine ve akdavar makarnalarına gidiyor. naçizane önerilerim:
  ayak bastı vergisi
  nefes aldı vergisi
  çocuk doğdu vergisi
  dede öldü vergisi
  mezar yeri vergisi
  kaldırımda yürüme vergisi
  püfür püfür rüzgar vergisi
  güneşten yararlanma vergisi
  güzel manzara vergisi
  mutluluk vergisi (sadece mutlu olanlardan alınacak)
 • bence yeşil bitkiler için de vergi kessinler. koca gün oksijen üretiyorlar, boru mu! soluyoruz o kadar, karşılığı olmalı. bakarsın imar-rant olaylarından daha kâr getirir de sebebi bilinmeyen orman yangınları da azalır.
 • (bkz: verginin vergisi)

  bi dakka lan o zaten alınıyordu !? (bkz: ötv'nin kdv'si)
 • bakanlık katkı payı: trt payı olur da bakanlık payı olmaz mı?
  vatandaşlık vergisi
  rüya vergisi: kabuslardan korunmamız için proje geliştirmek üzere tübitak'a aktarılacaktır
  şampiyonluk vergisi: sonuçta 70 milyon futbolu takip ediyor. şampiyon olana, tabi ki devletin payı düştükten sonra, ödül olarak verilecek ve maaşlardan kesilecek bir vergi ihtiyacı var.
  başkanlık vergisi: en önemlisi bu, güçlü bir devlet olmamız için istikrar, istikrar için başkanlık vergisi şart!
 • benim aklıma şu geliyor ki yapılmayacak şey değil.ülkeyi coffee shoplarla donatıp devlet kontrolünde tutarak alınacak vergiyi bir düşünün.hollanda misali.efsane olur ve akıllarına gelmiyorsa ben ne oliim.
 • akla seksenlerdeki kemal sunal filmlerini ve doksanlardaki "olacak o kadar" programlarını getiren önerilerdir.
 • vatandaşa giren kazık vergisi olabilir.

  sonuçta sürekli bir gelir kaynağı yaratmış olurlar, neden olmasın?