şükela:  tümü | bugün
  • en ust edit: bu kilavuzdan yararlanmak icin oncelikle su ikisini edinin, her projede siklikla ihtiyac duyacaksiniz:
    1. telegram mobil uygulamasi ve telegram id'si
    2. ethereum cuzdan adresi

eksisozluk kriptopara telegram grubu kuruldu!
    mobildeyken asagidaki linke tiklayarak dahil olabilirsiniz. ihtiyaciniz olan her sey o platform uzerinde yuruyecek.
    eksicrypto telegram
    ayrintilar icin:
    (bkz: #74048955)
    (bkz: eksisozluk kriptopara telegram grubu)
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ust edit: usengec ve tembellere dev hizmet, iste entrynin ozeti: faucetlerin hicbirine, airdroplarin %99una bulasmayin. bulasilacak airdrop bulunca hep birlikte tartisacagiz ve onaylanirsa bu listeye eklenecek. su an icin 4 tane aktif firsat var, asagidalar.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

simdi oncelikle arastirmami yaptim, buna benzer basliklarin oldugunun farkindayim. ama cogu ozensiz acilmis basliklar. kah kriptoparalar bitcoin olarak genellenmis, kah hesabinizi yaptiginizda salakliktan baska bir sey olmayan yontemler paylasilmis. bu tarz inefektif yontemler insanlarda "hicbir seyin bedavasi olmaz" bakis acisi olusturuyor hakli olarak. bu bakis acisini degistirmek icin yeni bir baslik aciyorum ve herkesin isine yarayacak, ultimate bir manuel olusturuyorum.

maliyetsiz lafina takilip dilenci, bedavaci yakistirilmasi yapilmamasi gerekir. (cogu kisi hak ediyor, o ayri.) insanlarin kripto paralara gercek para yatirmamak icin cok gecerli sebepleri var.
    - birincisi, yatirim borc harcla yapilmaz. yatirim onumuzdeki ayin kirasiyla, satilan arabayla, gidecegi yer belli olan parayla yapilmaz. yatirimi, acil ihtiyacin olmayan paranin degerlenmesi icin yaparsin. gunumuz kosullarinda cogu kiside de boyle paranin olmamasi dogal.
    - ikincisi, insanlar kripto paralara hala tam anlamiyla guvenemiyor. korumasiz bir pazar soz konusu, teknolojiler yeni ve yabanci, regulasyon yok, manipulasyon tam gaz ve guvenlik riskleri mevcut. hicbir kurum sizin hatanizi telafi etmeyecegi icin de insanlar cekimser kaliyor. bu da anlasilabilir.
    - ucuncusu, insanlar bilip tanimadiklari sitelere kimlik ve kart bilgilerini vermek istemiyorlar. bu cok dogal bir sey. "baslangic icin x liram olsa ortaligin tozunu attirirdim ama..." dediginizi biliyorum. bu rehber sizin icin.

saydigim tum sebeplerden oturu, on maliyet gerektirmeyen adimlarla baslangic sermayesi yaratmayi amaclayan bir konu aciyorum. bunu yoneterek trading ogrenebilir, kripto piyasasini cozebilir, onumuzdeki yillarin standardi olacak teknolojinin bir parcasi olmaya baslayabilirsiniz.

onemli not: burada her yontem paylasilmayacak. sadece secilmis karli yontemler, hesaplamalari yapildiktan sonra eklenecektir. ilk entry surekli guncellenecektir. dolayisiyla favorileyerek tek link uzerinden takibinizi yapabilirsiniz. baslayalim;

faucet siteler ve kripto para
    * bedava deyince akla hemen faucet siteleri geliyor. kesin olarak soyluyorum: yapmayin. ben yurtdisinda yasiyorum, yasadigim ulkede profesyonel olarak milyonlarca dolarlik kripto para portfoylerini yoneterek gecimini saglayan insanlarla toplantilar yaptim. adamin agzindan alinti yapiyorum: "bana gelmis, 200 dolarim var, 300 dolarim var, bunu nasil 300, 400 yapariz diye soruyorlar. ben de onlara diyorum ki, simdi siz gidin, hazir olunca tekrar gelin. 100 dolar mi kazanmak istiyorsun? go get some fucking real job."

simdi adam sonuna kadar hakli. ben bu faucet'cilari da ayni kategoriye koyuyorum. abicim diyorsun ki 500 lira kazandim 3 ayda. klik klik captcha doldurarak ekran karsisinda fareye donene kadar, o kadar elektrik yakana kadar en yakin donercide paket servis yapsan 3000 lira kazanacaktin. hesabinizi yapin, gerektiginde buyuk oynayin. o yuzden faucet yontemlerini geciyorum ve onermiyorum. zaten adam size hayrina vermiyor o satoshi fractionlarini. siz ona kazandiriyorsunuz ki, o da bedavaya calistirdigi iscilerine karindan kucuk paylar dagitiyor.

airdrop firsatlari
    gelelim yeni projelerin bedava dagitilan tokenlarina. simdi faucet icin kesin olarak hayir dedik, airdrop'a da tamamen hayir demesek bile, onun da %98ine hayir diyecegiz. zaten arkadaslar bir yol cok cok kolay olursa herkes yapar, oyle olursa da isin firsati kalmaz. sizin sattiginizi baska biri almazsa siz para kazanamazsiniz. herkes her seyi bedava alsa, kimse kimseye bir sey satamaz. bunu aklimizda tutmamiz lazim.

nicin airdroplarin %98ini eledik? ilk maddedeki duruma yakin oldugu icin. adam sana daha cikmamis token icin 40 tane maymunluk yaptiriyor, karsiliginda x tane token veriyor. marketcap'ine bakiyorsun, total offering'e bakiyorsun, sansliysan yarim dolarla 4 dolar arasinda beles para kazandim diyorsun. kripto ustadi abimizin dedigi gibi, go get some fucking real job instead.

gelelim geriye kalan %1-2 lik airdrop firsatlarina. bunlarin karliligini hesaplamak icin bakacagimiz parametreler:
    - projenin guvenilirligi (para yatirmiyorsun ama zaman yatiriyorsun)
    - toplam cevrimici coin miktari
    - bedava verilen coin miktari
    - gorevler
    - referans sistemi

bu parametrelere bakinca, cogu projenin size 1-2 ayda getirecegi para $10dan az, orta ve uzun vadede de $100 dolardan az. donerci hala daha iyi bir firsat.

peki hic mi guzel firsat yok? vardi, hala da cok az var. bitcoin white bugun $1 oldu. 1.5 ay once insanlar 1000'in uzerinde bedava bitcoin white aldilar. simdi de bir iki benzer proje var. bunlari en altta paylasacagim, buldukca entryi editleyerek ekleyecegim, tamamlanmis bir liste olacak. sizlerden ricam, siz de buldukca bana ozel mesaj atin ve hep birlikte yatirimin karliligini degerlendirelim.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ------------------------- basindan beri bu kismi beklediginizi biliyorum ---------------------------
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. ethereum soft
    kod adi: yeni bitcoin white.
    baslamadan once gereksinimler: ethereum adresi. referansli link sikistirmayacagim, dogruca myetherwallet.com'a gidip kolayca bir tane edinin, geri donun bu entrye.

neden bu token?
    cunku sadece 5 milyon tane var esft'tan. ve size 150'den fazla hediye esft verecekler! en en en sikko coinlerin bile 10-20 milyon $ market cap'i var piyasada. hesabinizi yaptiginizda, en kotu ihtimalle $300, iyi ihtimalde birkac bin dolar bedava para kazanabileceginizi goreceksiniz. unutmayin, 3-5 dolarlik projeler zaman kaybindan baska bir sey degil.

nasil yaparim?
    * adresten siteye gideceksiniz. ben linke tiklamam diyorsaniz google aramasi yapip oradan bir iki tikla ilgili sayfayi bulabilirsiniz.
    * bir ethereum tokeni almaya calistigimizin farkindayizdir umarim. ethereum public keyinizi (adres) hazirlayin. hala yoksa myetherwallet uzerinden edinebilirsiniz.
    * birinci adimda gittiginiz linkte join contest yaptiktan sonra isminizi, email adresinizi ve ethereum adresinizi yaziyorsunuz. bu kadar basit.
    * contestte puan kazanmak cesitli aktivitelere bagli. yeni uyelere referans olmak bunlardan biri. facebook/twitten uzerinden etkilesim ile de puan kazanabiliyorsunuz. ayrica bir de leaderboard uzerinde comment yaparak puan kazanma var.
    * contest sona erdiginde siralamaniza bagli olarak 150, 300 veya daha fazla esft kazaniyorsunuz.

bu kadar basit bir surec. her airdrop'a girmeyen biri olarak denemeye deger buluyorum.

2. the abyss platform / daico
    neden:
    a) cunku arkasi saglam. ethereumun kurucusu vitalik buterin tarafından destekleniyor.
    b) cunku projesi ilgi cekici. oyuncular ve geliştiriciler için kripto ödül ekosistemi.

baslamadan once ne lazim?
    hicbir sey! sadece adres'e tiklayin ve gidin. refsiz uye olmak mumkun mu bilmiyorum, ben exturuder nickli arkadasin referansindan uye oldum bana mesaj attiginda.

nasil yaparim?
    dunyanin en kolay registrasyonu soz konusu. mail adresi ver, sifre belirle, aktivasyon koduna tikla ve boom. sistemdesiniz.

3. current - crnc uyelik
    nedir?
    amerikan menseili, blockchain tabanli multimedya ekosistemi. olayi basit ve mantikli: video izlendikce para odenmesi sistemi. tutabilecek ve gercek hayatta yer edinebilecek bir proje. ayrica sitesine gidince diger dandik girisimlerle arasindaki kalite farki direkt yuzunuze carpiyor.

ozellikleri:
    - erc20 tabanli, ethereum ailesinden geliyor.
    - baslangic fiyati 24 cent olacak. 1 milyar token var. 350 milyon token satisa sunulacak. satisa sunulan miktarin %40ini (toplamin %14u gibi bir miktar) satip 36 milyon dolar gelir elde etmeyi amacliyorlar. gercekci geldi.

ne lazim?
    hicbir sey. yukaridaki uyelik linkini takip edip uye oluyorsunuz sadece. uye olunca aktivasyon icin mail adresinizi konfirme etmeyi unutmayin. sonra kendi linkinizi ortamlarda paylasiyorsunuz. referans basina para aliyorsunuz ve fena para da degil. sizin linkinizi takip eden her bir kisi icin ico fiyati uzerinden $1 uzerinde bir miktar kazaniyorsunuz. kisi basi!

degerlendirme:
    risk: sifir
    efor: minimal
    hype: cok yuksek, bu avantaj. sisteme girmeye gonullu cok fazla insan var.

sonuc: kesinlikle uye olup kenara atmalik bir sistem.

4. havven

geleneksel how-to kilavuzumla anlatacak olursam, yapmaniz gerekenler:
    1. linke tiklayin.
    2. ether adresine ihtiyaciniz var. mevcut degilse myetherwallet.com uzerinden cok cabuk bir sekilde alabilirsiniz. private key'i saklayin, public key (adres)i kopyalayin ve ilgili sayfaya yapistirin. kazandiklariniz buraya gelecek. bir ether adresi aldiginizda bunu bir baska onemli proje olan ethereum soft kazanmak icin de hizlica kullanabilirsiniz.
    3. telegram id'nizi yazin, yoksa telefonunuza mutlaka indirin. bu devirde sahip olmaniz gereken iki sey ether cuzdani ve telegram uygulamasi.
    4. uyelikten sonra emailinize giderek verification yapin.

vallahi bu kadar. benim bir dakikami aldi. 20 referans uzeri ise yaramadigi icin daha erken giren insanlarla aranizda seviye farki olamayacak, 14 subat'a kadar 20 referansi tamamlayip arkaniza yaslanabilirsiniz.

firsatlar geldikce guncellenecektir. siz firsat bulursaniz mesajla gonderin, bakalim.
  • exturuder nickli arkadasin tavsiyesi uzerine 2. madde olarak abyss'in eklendigi rehberdir. basindan beri takipte olan abyss, bounty'lere ayrilan payin dusuklugu nedeniyle beni caydiriyordu. ama projenin daha yuksek marketcap seviyelerine cikmasi, reel karsilik olarak bu farki kapatacaktir diye dusunerek hak verdim ve rehbere dahil ettim.

3-5 dolarlik coinlerdense listelenmis projelere girmenizi tavsiye ederim.
  • bilgi paylaşımı ayağına refli link paylaşımı.

adamsın kardeşim.
  • bir duzeltme yapmak gerekirse;
    (bkz: #73680173) ne idugu belli olmayan token referans paylasimlari bu sekilde olur.

hic polemige girip kredibilitemi azaltmaya niyetim olmasa da, bazi ithamlari duzeltmek gerekiyor. yukarida belirtildigi gibi basligin amaci bir suzgec olusturup bir hizmet saglamak. yuz tane dandik ico arasinda degerlileri kaybetmemek icin bir caba soz konusu. amac 5-10 dolarlik getirilere yuz cevirip tutacak yatirimlarda bulunma istegi.

adamlar ayni entryi her gun 0:00da yaziyor, icine yuz tane faucet referansi koyuyor. biz whitepaper gibi entry yaziyoruz, icinde iki proje var diye au. referanssiz girin kardesim yav. ismi kopyala, google'a yapistir, tamamdir.
  • oyun oynayarak ethereum kazandıran eğlenceli bir proje için;

(bkz: #73945177)

100 dolara kadar coin kazanabileceginiz baska bir airdrop projesi icin;

(bkz: #73662231)

üye olana 6 usd kazandıran başka bir proje için;

(bkz: #74010823)

üye olana günde 100 swift pasif gelir getiren başka bir proje için; burdan.
  • beleş olarak her saat bitcoin kazanmak için bakınız.
  • benim gorusume gore aralarinda faucet'larin kesinlikle olmadigi yontemler barindirir.

simdi arkadaslar, faucet olayini ilk entryde acikladik. saniye sektirmeden, alarm kurup uykundan uyanarak her gun 24 entry girsen 500 satoshi ediyor. hadi hediye ivir zivir kazandiniz diyelim, 1000 satoshi ediyor. kaldi ki bu en cok veren faucet sitesi. yav 1000 satoshi dedigin 9 cent. senin harcadigin kisisel enerjiyi gectim, bilgisayarin harcadigi fiziksel enerji bile cok daha yuksek.

referans paylasildigini goruyorum. paylasimda sorun yok, lakin gunde 9 cent kazanmak icin su maymunluklar yapilir mi? adam faucet'ten ne kazanacak da size ne referans kalacak. dunyanin en azimli kisisini uye yapsaniz o adam da kopek gibi bir yil calissa size getirecegi 3 dolar. 3 dolar kazanmak icin kimsenin faucet'e muhtac oldugunu sanmiyorum.
  • gelistirmeye acik bir rehberdir. sagda solda degerlendirilmeye uygun firsat bulan arkadaslar mesaj yoluyla iletisime gecerse rehbere eklenebilir.

listenin kisa olmasi ve yavas ilerlemesi, projelerin rehbere eklenmeden once ciddi bir sekilde degerlendirilmesinden kaynaklaniyor, yuzlerce anlamsiz linki buraya blok halinde yapistirip sacma sapan projelere insanlari yonlendirmemek icin hemen hemen tamamini eliyorum.

su ana kadar listeye eklenmis iki proje var; ethereum soft ve the abyss. ikisi de bekledigim gibi fantastik ilerliyor. esft telegram grubu 7500 kisiyi gecti ve asya pazarina kaydi. 10 binin uzerinde kayit aldi. soft cap'e ulasilmak uzere, 2 bin dolar gibi az bir ucret kaldi. the abyss keza, 7 subattaki ico oncesi 50 bin kadar kayit var. bunlarin %90i tirt olsa, kalanlarin tamami minimum tutar uzerinden hisse alsa, sistem yine yarim milyon para toplayacak. ico icin saglam bir tutar, kaldi ki ilk gun icin bu, daha da artacaktir.

yatirim yaparken ihtiyatli davranin. bu da dahil olmak uzere hicbir entryi para yatirirken referans almayin. bedava uyelikler ayri, onlar icin sans denemekten zarar gelmez.
  • exturuder kardesimin arastirmalari neticesinde rehbere eklenmis ucuncu firsat current (crnc) oldu! linki takip edip kolayca uye olabilirsiniz.

detaylar ilk entryde, bu entry basliga abone olanlarin olay lambasini yakmak icin girilmistir.