şükela:  tümü | bugün
 • malkoçoğlu'nun yaratıcısı ayhan başoğlu, malkoçoğlu'nu kore savaşı şehitlerine ve türk'lere bir armağan olarak düşünmüştür.

  yapısı itibariyle okurken insana bir kahramanlık filmi izliyormuş hissi veren malkoçoğlu, kendisine verilen görevleri başarıyla tamamlamak için uğraş verir ve hep de başarılı olur; görev hakkında kendi kendine düşünür, konuşur, babacan ve komikçi karakter ejder'le münazara eder.

  maceraların çoğunda düşmanın içine sızıp, türk düşmanı kesilir ve düşmanı içerden vurur malkoçoğlu, hazır düşmanın içine girmişken bir kardeş, bir amcaoğlu bulabilirse ne mutlu tabii, bir çok yabancı dili konuşabildiğinden bu durumlarda herhangi bir sorunla karşılaşmaz.
 • kadınlarla çok kıyak muhabbeti wardır malkoçoğlu'nun, zaten yakışıklılığı, kasları, kendinden eminliği, yiğitliği, mertliği, candan tawrı, bilgisi, görgüsüyle, kadınların ona vurulmaları için haddinden fazla özellik barındırır. kadınlarla beraber olur ama bağlı kalmaz ve bu durum bizlere "helal olsun malkoçoğluna kadına hakettiğini verdi ve eywallah etmeden çekti gitti" gibisinden bir imajla sunulur.

  rakiplerini aşağılar, bakışlarıyla, tawırlarıyla yerden yere vurur ve kurt başlı muştalarıyla kızılmaske gibi onlarda iz bırakır.

  "cem sultan" ve "kızıl kule" maceraları bana göre en lezzetli maceralarından ikisidir. sinemada cüneyt arkın tarafından canlandırılmıştır, hatta cüneyt arkın halen "malkoçoğlu" sıfatıyla anılmaktadır.
 • absurt filmlere en iyi örnek teşkil eden yerli filmler serisi.
  kimse gaza gelmiyo artık.
 • geçmişte gerçekten yaşamış olan rum asıllı bey.
 • bir filminde aynı anda uc bes kisiyi öldürürken, askerler de surlardan birer ikiser iceriye girmektedir. bu sirada iki bizans askeri aralarinda konusur:
  -vay be türklere bak sen
  -dur daha bu bişiy değil.. der diğeri de (daha ağzımıza mıççak malkoçoğlu kabilinden)
 • algoritması pekte karışık olmayan türk terminatör modeli m-800

  -kale ele geçir
  -prenses ye
  -intikam al

  ayrıca ithal mal olmayıp ülkemde üretildiği için yedek parça sorunuda çekmezler. kaplan pençesi yada çamur tedavisi ile zıpkın gibi olurlar.

  ayrıca
  (bkz: tarkan)
  (bkz: dünyayı kurtaran adam)
 • 4 okla 5 adam öldürmek,tek başına bizans kalesini fethetmek,demir parmaklıkları yamultmak,koşan atın altından,yuvarlanan fıçının içinden ok atmak,kale surlarını zıplayarak geçmek,atıyla duvardan iceri girmek ve bunun gibi bircok insan ustu aktiviteyi bir cırpıda yapan türk evladı.
 • yeşilçamın seri halde çekilen ve başrolünü cüneyt arkın'ın oynadığı tarihi filmlerin kahramanı. malkoçoğlu serileri:
  malkoçoğlu ( 66 )
  malkoçoğlu krallara karşı ( 67 )
  malkoçoğlu kara korsan ( 68 )
  malkoçoğlu akıncılar geliyor ( 69 )
  malkoçoğlu cem sultan ( 70 )
  malkoçoğlu ölüm fedaileri ( 71 )

  (bkz: cüneyt arkın/@wunsch vertrauen)
hesabın var mı? giriş yap