şükela:  tümü | bugün
 • onbesinci yuzyilin ikinci yarisinda, iki rahip tarafindan yazilmis, uc bolumden olusan, turkcesi seytan cekici olan kitap.
  ilk bolumde seytanlarin varligi dogrulaniyor ve buna inanmayanlarin cekecekleri azaplar konusunda fikir veriliyor.
  ikinci bolumde seytana kapilan kisilerin taninmasini saglayacak belirtilerin bir listesi veriliyor. ornegin vucudunda seytan pencesini andirdigi varsayilan kirmizi bir leke, o kisinin seytanla isbirligi icinde oldugunun kesin kaniti.
  son bolumde ise bu kisilerin nasil yargilanacagi ve cezalandirilacagini anlatan yasalar var ve bunlarin arasinda sucunu itiraf edinceye kadar iskence yapilarak kesin bir kanit elde etmenin zorunlu oldugu soyleniyor.

  ve unutmadan (bkz: seytan cekici) ve (bkz: aysecik seytan cekici)
 • max payne oyununun bir bölümünde adamımızın* girdiği bir odada* masada duran kitaplar arasında kolayca görülebilen eser.
 • vicious un yazdigi kisa hikayelerden birinin adi;
  _"yalnız adamın bazı şartları var abi. öncelikle kimse bilmiycek bu işi.yani adam o kadar da deli değil. iş asılsız çıkarsa maskara olmak istemiyo.
  ayrıca bizim tam teçhizatlı bi cadı avcısı olduğumuza aklı yatmazsa avans mavans vermicek ve anlaşmayı iptal edecek. üç hafta süre verdi. kondüsyon tutalım, bi de şunu iyice ezberleyelim diye."

  talip doktor çantasını açtı içinden eski bi kitap çıkardı.

  _"talip ne bu kitap lan ? ne yazıyo 'malafat…?"

  _"malleus maleficarum abi. eskiden, taa ortaçağda felan, cadıları öldürmek için kullanılan bi çekiç'e derlermiş. cadı balyozu. aynı zamanda bu kitabın da adı. yani eskiden böyle cincilik yapanların kullandığı el kitabı felan gibi bi şey abi. işte cadıları şuyundan buyundan tanırsınız, şöyle mıhlarsınız falan gibi muhabbetler var kitapta. bunu üç haftada ezberleyecez, yutacaz, sonra bir de futbolcu gibi form tutacaz, ava hazır hale gelecez. yoksa beş kuruş vermiyo adam."
 • cadılara işlence yaparken onların gözlerinin içine bakmamanızı, bakarsanız büyüleneceğinizi söyleyen kitap.
  (bkz: ortacag avrupasında cadılar ve cadı avı)
 • kitap, 1484 te henry kramer ve james sprenger adli iki gerzek tarafindan papanin onayi ile yazilmistir. cadi avcisinin el kitabi seklindedir.
 • kitaptaki kadın düşmanlığına bir örnek:

  "all witchcraft comes from carnal lust, which is in women insatiable . . . . there are three things that are never satisfied, yea, a fourth thing which says not, it is enough; that is, the mouth of the womb. wherefore for the sake of fulfilling their lusts they consort even with devils" ( kramer & sprenger 46)
 • hollandalı death metal grubu pestilence'ın ilk albümünün adı.
 • (bkz: avantasia)
  (bkz: the metal opera part 1)

  [falk von kronberg]
  so, daughter of the old evil spirit, you still pretend
  you don't know? maybe we have a way to make you remember...

  [else vogler]
  i have done no wrong, blood shall come upon you!

  [falk von kronberg]
  torturer, pull on!
 • engizisyonun kanun ve metadoloji kitabıdır.teolojik çürümenin ne hale gelebileceğinin en güzel örneğidir.cadıların nasıl saptanacağı,bir cadının kaç derecede pişirilmesi gerektiği gibi son derece mühim bilgileri barındırır.her ne kadar henüz türkçeye çevrilmemiş olsa da ebay yada e-mule üzerinden edinmek mümkündür