şükela:  tümü | bugün
  • (malt paste)
    aslında mesanede kristalleşme sorunu yaşayan ve bu nedenle bazen günde iki defa kusan kısa tüylü kedime veterinerin sonunda önerdiği çözüm.
    çoğu kedinin ayıla bayıla yediği bu bulyon aromalı kaka rengindeki macunu bizim beyfendi tek sefer iştahla yaladı yuttu, ikinciye pençe darbeleriyle engel koydu. akabinde de yine kustu zaten.
    veteriner, konunun kahramanı olan panter yavrusu kıvamındaki kediye bunu uygularken nasıl çaresizleşeceğimizi bildiğinden; eğer beceremezseniz patilerine falan sürün. böylece kendini temizlemek için yalanırken günlük dozunu da almış olur dedi.
    şimdi bizim panter yavrusu vahşi olduğu kadar, temizlik hastası aynı zamanda. zaten patilerine falan sürme gibi bi' yöntem söz konusu değil. ayakta sabit durduğu boş bir anında göğüs kısmına anca sürebiliyorum.
    kendini sevdirme seanslarının dışında elim değdiği zaman deli gibi yalanıp temizlenen takıntılı bu canlı; bulyon aromalı bu nesneyi pamuk gibi gögüs dekoltesine sıvaşmış görünce kendine iğrenir bakışlar atarak, üzerine bulaşanın ne olduğunu keşfetmeye çalışıyor.
    kafama takılan şey; en sonunda bu kadın ne halt yemeye devamlı beni kirletiyor diye depresyona girecek ondan korkuyorum.
  • kedimin tüy kusmalarına karşı çözümü bunla arıyorum. komik olan şey öyle bir iştahla yedi ki görseniz et verdim sanırsınız. fazla tüketimi bağırsakları çok çalıştıracağı için çekindim biraz ama kendisi macunun kutusunu bile parçalamaya çalıştı.. sizin de kedinizin tüy topakları sıkıntısı varsa çok tüylüyse veterinizin onayını alıp onun söyleyeceği biçimde abartmadan kullanın efenim.
  • bizim afacanlar bayılıyorlar ben anlamadım bu işi. güya tadı kötü olur diyorlardı. her gün akşam saat 11’e geldiğinde başlıyorlar yalvarmaya.

tanım: kedilerin tüylerini dışkıları ile birlikte atabilmelerini sağlayan madde.