şükela:  tümü | bugün
  • iyi bir alternatif olmasına rağmen çoğu kişi tarafından "malta'da napıcam yeaaa" gibi tepkilere maruz kalan okullardır.
  • müdür kadrosuna şu sıralar acun ılıcalı'nın göz koyduğu okullar.
  • dolandırılmadan gitmeye çalısan arkadaslar için http://www.maltayagidiyorum.com/
  • tecrübe edenlerden tavsiye beklediğim okullardır.
  • malta'da 40’in uzerinde dil okulu var ve yilda 80.000 uzerinde ogrenci geliyor. en cok ogrencinin geldigi ulkeler ıspanya ve ıtalya. bunun disinda merak edilen bir kac sorunun cevabi da burada.
  • okullarda çok fazla türk var.. benim sınıfımda 10 kişiydik ben hariç 3'ü türktü kalan italyan alman ve çinli, biraz tatil yapayım arada da ingilizce yan artısı olsun diyenler için harika.. ben deli gibi eğlendim o ayrı da sonuçta yapılacak bir sürü aktivite var. mayıs ortasında kadar deniz soguk oluyor ama hazirandan sonra deli sıcaklar başlıyor, genelde türk öğrenciler hemen komün oluyor ders dışında hiç ingilizce konuşulmuyor, ada halkının ingilizcesi biraz mix. çalışma izni yok, adaya gelip de çalışırım diyenler hayal kırıklığına uğramıştı. çok türk kebapçısı var.
  • en uygun fiyatla erasmus yaşamak isteyenlerin tercihidir. başka da bir halta yaramaz.
  • gittiğiniz bütün okullarda her 10 kişiden 11'i türk olduğu için istediğiniz verimi alamayabileceğiniz okullardır. bunun sebebi malta'nın türkler'den vize istemiyor oluşu ve uçak biletinin oldukça uygun olması. buraya gideceğinize kanada'daki okulları değerlendirmek daha karlı bence. çünkü hem prestijleri daha fazla hem de kanada doları eurodan daha ucuz. ayrıca oradaki okullar da oldukça başarılı ve kaliteli.
    tabi malta kötü demek istemiyorum bunları anlatırken. ama malta'ya giderseniz dört tarafınız türkler ile çevrili olacak buna hazırlıklı olun. yurt dışında dil öğrenmek isteyenler "beni etkilemez" diye düşünür ama sonra kendilerini diğer türkler ile mercimek köftesi yaparken bulurlar.
  • işin içinden birine benzese de iyi yazmış bu eleman, en azından reklam kokmuyor: gerçek bir öğrenci gözünden malta günlüğü