şükela:  tümü | bugün
  • edit: gün geçtike rezilleşen salondur havuzun kapalı olduğu zamanlar bir mesaj bile atmazlar her seferinde dalga geçer gibi sözde numarayı güncellediklerini bundan sonra mesaj geleceğini söylerler ama yine gelmez. daha fazla sıkıştırısanız havuzun kendi sorumluluklarında olmadıklarını söylerler ama iş o havuzu kullanıp reklam yapmaya gelince mangalda kül bırakmazlar spordan soğumak istmeyenlerin keinlikle uzak durması gereken bir yerdir
  • sözde eğitmenlerinin yan gelip yattığı spor salonudur. salondaki bankoda sabahtan akşama kadar muhabbet ederler. hareketi nasıl yapacağınızı sorduğunuzda bankonun orada size tarif ederler, zahmet edip barı eline alıp göstermezler. -sırt düz olacak, karnına kadar barı çekmelisin gibi uyarılar yoktur-
    fakat sporu biliyorsanız geçmişiniz varsa, kimseye ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız, mekan ve aletler olarak güzel yer.
  • yakınlık, ucuz fiyat ve havuz sebebiyle iki hafta önce gidip kayıt olduğum yer. kadronun tamamı değiştirilmiş. yeni başlayanlar da şimdilik bankoda değil salonda çalışanların arasında dolaşarak yardımcı oluyorlar. hocaya devamlı soru soran bir tip değilim ancak şu ana kadar tüm hareketler aletlerin başına giderek gösterildi, anlatıldı. bu da benim için yeterli. anlaşılan bu konularda uyarılmışlar. havuzu henüz denemedim ancak çok kalabalık olduğunu görmedim hiç. antrenman yapmak için ideal bence. bu arada havuz için idrar testi istemeleri güzel ancak havuza girişte herhangi bir kontrol gözükmüyor. kimin verip kimin vermediğini kontrol ediyorlar mı bilmiyorum. spor salonuna giriş için elinizi sisteme tanımlıyorlar, bence ikinci bir izin de havuza girerken olmalı ve sadece belgesini getirenler girebilmeli.pazartesi ve salı yoğun oluyor akşam saatlerinde ancak ilerleyen günlerde gözle görülür bir azalma var. bu milletin antrenman mantığını anlamış değilim. grup derslerinin saatleri bana pek uymadığı için katılmayı düşünmüyorum. o konuda bir bilgi veremeyeceğim. otoparkta her zaman yer bulunuyor. ve son olarak spor salonu klasiği olan müzik sesi çok yüksek. kulaklık ile müzik dinlemek imkansız.
  • kesinlikle uzak durulması gereken spor tesisi. üye olmak için buraya gittiğinizde suratsız bir personel tarafından ışık hızında bir tura tabi olacaksınız. size alenen bu saatlerde çok yoğun olmaz yalanı söylenecek, fakat durum pekte öyle değil. dün saat 20:38'de salona gittiğimde hiçbir alet evet! hiçbir alet boş değildi. aşağıdaki sebeplerden dolayı üyeliğimin iptal edilmesini talep ettim ve talebim reddedildi.

- üyelik öncesi salon tanıtım amaçlı yapılan bilgilendirmede salonu kullanacağımız saat aralığı olan 20:00 - 22:00 arasında yoğunluk olmayacağı belirtildi. fakat genel olarak bu saat aralığında spor salonundaki aşırı yoğunluktan ötürü aletler için uzun bekleme süreleri ile karşılaştık.

- soyunma odalarının yeteri kadar temiz olmaması,

- hijyen sorunu nedeniyle duşların kullanılamaz olması,

- salondaki aletlerin kullanımı ile ilgili yeterli bilgilendirmenin yapılmaması,

- sorularımıza cevap verebilecek herhangi bir ilgilinin yerinde bulunmaması

üyeliğin iptal edilmeme sebebi ise sözleşmedeki şu madde. (siz siz olun bu maddenin tüketici haklarına aykırı olduğunu belirtin ve o maddeyi iptal ettirin *. )

- üye sözleşmesini 7 gün içinde tesisi kullanmamak koşulu ile iptal edebilir.

durumla ilgili tüketici mahkemesine gitmeyi düşünüyorum fakat sonucun en geç 6 ay içinde çıkacağını yazıyor tüketici hakları sitesinde. bu konuda daha önce deneyim yaşamış suserlar yeşillendirsin lütfen.
  • anlamsız bir stratejisi olan spor salonu. içerisi tıklım tıklım insan kaynıyorken bile, onlarca kampanya yapıp halâ kayıt almanın derdindeler.
    saat 22 30 kapanma saatinden 45 dk önce gelseniz bile, halâ sıra beklersiniz.
  • müziksiz saatler belirlemesi gereken fitness merkezi. kütüphane gibi spor salonu olsun istiyorum.
  • simdi istanbul anadolu yakasında uygun fiyatlı bir yer spor salonu ararsanız burası fiyat olarak sizi önünüze çıkar.

ama içersine girip incelemeye bile değmez bir kere aletler yeterli değil veya çok eski model, iç mimarı olarak labirent gibi dolaşarak bir salona ulaşıyorsunuz. havuz ne durumda göremedim ama en sikimsonik aletler bile dolu iken havuz da metrobüs gibi olur.

bunun yanı sıra ucuz olduğu için hedef kitlesi de apaçi ve kezbanlara hitap etmekte içerde birbirine kur yapan bir grup ile spor yapmak isterseniz buyrun.

demem o spor yapmak istemiyorum ama hevesim var kırılsın istiyorsanız buraya bir iki ay üye olun sonra spor filan yapmak istemezsiniz.
  • iki sene önce kaydolduğumda eli yüzü düzgün eksikleri olsa da havuzu temiz bir yerdi, belediyenin sorumluluğunda olan havuzun akibeti de yavaş yavaş değişmeye başladı.

şimdi ise her ay yılın en süper fırsatı diye diye havuzu bok çukuruna doğru çeviriyorlar, kulvarlı bir havuza tatil yöresindeki otel havuzu muamelesi yapılıyor, antreman yapmak erken saatler hariç imkansız hale geliyor, havuz leş gibi, havuz bölümüne girmeden önce ayaklarınızı yıkayacağınız solüsyonlu su öğle vakitleri bitmiş oluyor, her zaman orta kulvarlar bilinçli yüzücülere ayrılır, burada ise yüzme bilmeyen herkes her yerde, birileri boğulsa haberleri olmaz, görevlilerin afedersiniz sikinde değil, soyunma odaları darma duman, fiyatları indir indir, her tip adamı doldurma niyetindeler, herhalde insanlara yüzme bilinci yerine, mide bulantısı verme amacındalar.

spor salonu nispeten iyi ancak onun da sınırı zorlanınca aletlerde kuyruk olduğundan soğuyarak geçen bir spor zamanı olabiliyor.

buraya gelecekler eğer apaçi ise buyrun bekleriz, adam gibi havuz beklentisi olanlar caddesbosatan'da denize girse daha steril ve nezihtir.
  • 2-3 km ötedeki macfit 80 lira iken bu gibilere para kazandırmak yersizdir. gariban apaçileri rahat bırakın, işi gücü olan bir insansanız kendinize biraz değer verin.